Londýn, zobuď sa! Metro, vlaky aj autobusy sú stále preplnené ľuďmi a bez rúšok

Londýnčania cestujúci vlakmi
Londýnčania cestujúci vlakmi Zdroj: TASR/AP

Tvrdé nariadenia britského premiéra Borisa Johnsona mnohí berú stále na ľahkú mieru.

Britská vláda začala k hrozbe koronavírusu pristupovať razantnejšie. Premiér Boris Johnson vyhlásil zatiaľ najtvrdšie opatrenia v krajine. Obmedzuje sa pohyb osôb na dobu troch týždňov s cieľom zabrániť šíreniu nákazy. To však zrejme stále nestačí. Fotografie z Londýna sú toho dôkazom.

"Ak v tom istom čase vážne ochorie príliš veľké množstvo ľudí, Národná zdravotná služba (NHS) nebude schopná to zvládnuť," povedal Johnson a dodal, že to znamená vyššiu pravdepodobnosť úmrtí nielen z dôvodu koronavírusu, ale aj ďalších ochorení.

Premiér tak zmenil svoj postoj ku koronavírusu, pretože na začiatku epidémie sa bránil akýmkoľvek prísnym opatreniam. Dnes už tvrdí občanom Veľkej Británie, aby „zostali doma".

Zdroj: Twitter

Ľudia môžu opustiť svoje domovy len v obmedzenom množstve prípadov, ktoré zahŕňajú nákup základných potrieb, telesné cvičenie, lekárske ošetrenie, poskytovanie starostlivosti alebo pomoci zraniteľným osobám a cesta do a z práce - v prípade, že je to nevyhnutné a nie je možné vykonávať prácu z domu.

Obmedzenia takisto zahŕňajú zatvorenie všetkých obchodov, ktoré nie sú nevyhnutné, knižníc, telocviční, ihrísk a bohoslužobných miest. Zakázané je aj verejné zhromaždenia viac ako dvoch ľudí, čo sa však nevzťahuje na ľudí, ktorí žijú v jednej domácnosti.

Londýnčania k tomu ale nepristupujú zodpovedne. Na sociálnych sieťach kolujú fotografie z metra a iných dopravných prostriedkov, kde sú ľudia na sebe natlačení a nemajú ani rúška. Ohrozujú tak nie len seba, ale aj svojich príbuzných a ostatných ľudí okolo seba.

Ľudia nedodržujú odporúčanú vzdialenosť medi sebou. Do práce chodia aj tí, u ktorých to nie je nevyhnutné, uvádza Daily Mail.

V súčasnosti je na svete vyše 385-tisíc nakazených ľudí koronavírusom a zomrelo vyše 16-tisíc pacientov. Vyliečilo sa cez 100-tisíc ľudí.

Británia zaznamenala už vyše 8 000 prípadov nákazy a 87 nových úmrtí

Británia v utorok zaznamenala 8077 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 422 pacientov ochoreniu podľahlo, informovalo na Twitteri britské ministerstvo zdravotníctva.

Počet obetí sa v utorok zvýšil o 87, čo je najvyšší nárast za jeden deň, informovala televízia Sky News. Počet nakazených sa zvýšil o 1427. V Británii do utorka vykonali 90 436 testov.Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

Zdroj: Twitter


LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti