Klus: Viacerí občania SR odmietli repatriáciu ponúkanú rezortom diplomacie

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Dodnes sa domov vrátilo vyše 1 500 ľudí.

Viacerí slovenskí občania sa rozhodli, že možnosť repatriácie, ktorú ponúka rezort diplomacie, nevyužijú.

"Možno povedať, že dôvody sú viaceré. Po prvé, boja sa cestovať autobusom, napríklad majú strach z nakazenia v takejto forme dopravy. Ďalším dôvodom odmietnutia repatriácie je umiestnenie do povinnej dvojtýždňovej karantény alebo to môžu byť aj také dôvody, že neboli uzmierení s tým, že by nemohli repatriovať aj domáce zvieratá," povedal štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus.

Klus tiež informoval o tom, že sa stali aj také prípady, keď sa ľudia nahlásili medzi záujemcov o repatriáciu, no nakoniec si to rozmysleli. "Takým príkladom je napríklad Holandsko, kde sa to stalo u 46 ľudí," spresnil.

K dnešnému dňu bolo podľa Klusa repatriovaných 1 059 občanov prostredníctvom MZV a 409 občanov SR sa vrátilo na Slovensko individuálne.

"Títo sú však potom povinní dodržiavať takzvanú domácu karanténu a pevne veríme, že ju vo vlastnom záujme a aj v záujme svojich blízkych v maximálnej možnej miere dodržiavajú," povedal s tým, že celkovo sa rezortu diplomacie teda podarilo repatriovať 1 468 našich občanov.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti