Elisa sa nemôže stretnúť s mamou, hoci je iba pár kilometrov od nej. Dôvodom je karanténa

1_reflex_nehybe_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Vrátila sa sa iba nedávno zo zahraničia.

Niektorých delí od seba len pár kilometrov, no aj napriek tomu sa stretnúť nemôžu. Prísne opatrenia pre koronavírus spôsobili, že mnohé rodiny žijú dočasne oddelene. Najmä deti to zvládajú ťažšie.

Štvorročná Elisa a jej stará mama. Dve parťáčky, ktoré sú už viac ako týždeň spolu. Elisina mama je totiž po návrate zo zahraničia v karanténe. „Prvé dni boli veľmi zlé, vkuse len maminka, maminka," povedala nám Elisina starká Táňa Filipová.

Jedinou možnosťou, aby sa dcéra s mamou videli, je videohovor cez telefón. „Dosť ťažko to znášam, lebo sme na seba zvyknuté. Ale čo sa dá robiť v tejto situácii, musíme to nejako vydržať," tvrdí Elisina maminka Simona Casadei.

Veľa otázok, no to najdôležitejšie je, že sa vidia. V podobnej situácii sa ocitlo viacero rodín. Tam, kde sú deti staršie, radí psychologička Anna Balgová, aby sa s nimi o hrozbe vírusu rozprávalo. No s mierou, pretože k deťom by sa malo dostať toľko informácií, koľko dokážu zvládnuť prijať.

Opatrenia, ktoré musíme dodržiavať, sú pre nás nové. No sú to aj chvíle, kedy si veľa vecí uvedomíme. „Je to smutné, ale zdravie je prvoradé, keď chceme ochrániť rodinu deti svoje a všetkých naokolo," tvrdí pani Casadei. Jej mama dodáva, že zvládnu, dôležité je zdravie.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

PRIEVIDZA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti