Mladá matka zomrela doma na koronavírus. Záchranári povedali, že nie je ich prioritou

Dara Rolins
Zdroj: Daily Mail

Iba 36-ročná Britka zomrela pred očami manžela.

Koronavírusom sa nakazila aj 36-ročná Britka Kayla Williamsová, ktorej odporučili domácu liečbu. Jej stav sa ale stále zhoršoval, až začala mať problémy s dýchaním. Keď jej manžel zavolal záchranku, povedali mu, že pacientka nie je momentálne ich prioritou a do nemocnice ju nevezmú.

Matka troch detí vraj nebola v tak vážnom stave. Manžel ju teda nechal oddychovať na gauči, a keď sa k nej neskôr vrátil, už nedýchala, uviedol Daily Mail.

Manžel Fabian Williams prezradil, že jeho manželka najskôr iba kašľala a mala horúčku. Neskôr ale pociťovala bolesti na hrudi, v bruchu a zvracala. V poslednom štádiu lapala po dychu a nemohla sa nadýchnuť.

Kayla zomrela deň po tom, ako sa na ňu prišiel pozrieť lekár a povedal, že do nemocnice ju nevezmú, pretože nie je ich prioritou. Odišla pred očami svojej rodiny.

V súčasnosti je na celom svete nakazených vyše 478-tisíc ľudí, zomrelo cez 21 500 pacientov. Vyliečilo sa vyše 115-tisíc ľudí. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke wordometers.info. Z Británie hlásia zatiaľ vyše 9 500 nakazených ľudí a 465 obetí.

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti