Muž s koronavírusom zomrel doma sám. Nevolal záchranku, aby lekárov neobťažoval

Myslel si, že jeho stav nie je natoľko vážny, aby tým zaťažoval záchranárov.

Ďalšou obeťou koronavírusu vo Veľkej Británii je 47-ročný bankár Tim Galley z Walesu. Na začiatku ochorenia nemal výrazné zdravotné problémy. Keď sa to začalo zhoršovať, odmietol si zavolať záchranku, pretože tým nechcel obťažovať lekárov, ktorí majú plné ruky práce, píše Daily Mail.

Brit veril, že keď pred tým nemal žiadne vážne zdravotné problémy, chorobu doma vyleží. Pomoc preto nevolal, ani keď sa jeho stav zhoršoval. Po pár dňoch samoizolácie ale zomrel.

Jeho prvými príznakmi bolo škrabanie v krku. O dva dni neskôr sa pridala horúčka, tak prestal chodiť do práce a separoval sa aj od priateľky, o rok mladšej Donny Cuthbertovej.

„Chcel ma ochrániť, preto som ho nemohla ísť ani navštíviť. Keď sa jeho stav stále zhoršoval, žiadala som ho, aby zavolal záchranku. On mi ale stále vravel, že je v poriadku, že záchranári majú veľa práce s inými ľuďmi," prezradila jeho priateľka.

Po pár dňoch sa prestal Tim ozývať na správy a volania. „Prepadla som panike. Poprosila som susedov, ktorí majú kľúče od jeho bytu, aby ho išli skontrolovať. Našli ho mŕtveho v posteli," dodala Donna, ktorá nemôže prestať myslieť, na to, že jej láska zomrela doma úplne sama.

Na celom svete sa už nakazilo takmer pol milióna ľudí, zomrelo vyše 22-tisíc. Z koronavírusu sa vyliečilo takmer 120-tisíc ľudí. Veľká Británia hlási vyše 9 500 nakazených a cez 460 obetí. Podrobné informácie môžete sledovať na stránke worldometers.info.

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti