Minister Krajčí prezradil, v ktorých mestách sa budú liečiť pacienti s koronavírusom

Takzvané červené pavilóny majú vzniknúť na západe, strede aj východe Slovenska.

Vyprofilovať určitú časť nemocnice iba pre pacientov s COVID-19 je výzva, s ktorou si musí nový minister zdravotníctva Marek Krajčí poradiť čo najskôr.

V hre sú aj súkromné zariadenia, no zatiaľ minister určil tri mestá, ktoré budú musieť svoje priestory upraviť výlučne pre pacientov s koronavírusom.

„Samozrejme, Bratislava, aj v Košiciach sa takto vyčlení jedna nemocnica, Martin má vyčlenené dva pavilóny. Takýchto nemocníc bude ešte viac," povedal Krajčí.

Nemocnice však naďalej musia zabezpečovať aj základnú zdravotnú starostlivosť a popritom pripraviť červené pavilóny, tak aby to boli samostatné budovy so samostatným vchodom. Infikovaní pacienti sa nesmú stretávať s ostatnými.

Zariadenia sú podľa ministra na nový vírus pripravené už teraz, vyčleniť špeciálnu červenú zónu bude úlohou aj najväčšej Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Ak bude pacientov s koronavírusom, ktorí potrebujú hospitalizáciu, pribúdať natoľko, že sa naplnia kapacity na Kramároch, UNB je pripravená vyčleniť aj túto budovu v Ružinove, ktorá je momentálne pľúcnou klinikou.

Pripravovať vyšší počet lôžok bude musieť okrem týchto troch nemocníc zrejme viacero zdravotníckych zariadení. Červené zóny by mali vzniknúť v najbližšom týždni.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ľubica Janíková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.