Bojuje za seba a svoje deti: Tehotná žena s koronavírusom vyzýva ľudí, aby zostali doma

Čaká svoje štvrté dieťa. V 26. týždni tehotenstva skončila s ochorením v nemocnici.

Britka Karen Mannering (39) sa nakazila koronavírusom a po dvoch týždňoch liečenia aj tak skončila v nemocnici. Bojí sa o svoj život a tiež o svoje ešte nenarodené dieťa. Je v 26. týždni tehotenstva a doma ju čakajú ďalšie tri deti. Na sociálnej sieti zverejnila video z nemocnice, kde vyzýva všetkých ľudí z celého sveta, aby dodržiavali opatrenia vlád, pretože určite nechcú byť „takto" chorí.

Ako uviedla agentúra Reuters, Karen na videu z nemocnice prosí ľudí, aby zostali doma a spomalili, prípadne až zastavili šírenie COVID-19.

„Ľudia, mám 39 rokov a som v 26. týždni tehotenstva. Chcem vám povedať, že mi diagnostikovali koronavírus a už som chorá dva týždne. Teraz som v nemocnici, mám zápal pľúc na oboch stranách a bojujem o svoj život i život môjho dieťaťa. Nestojí to za to, von môžete ísť potom, keď sa toto skončí. Mám doma tri deti a manžela, ktorých nemôžem ani vidieť. Neviem, kde som sa nakazila, no som veľmi chorá. Vravím vám, ak sa chystáte stretnúť s priateľmi a dať si to hlúpe pivo na promenáde, pretože vonku je pekné počasie, myslite na to, že doma môžete aj niekoho zabiť. Niekoho z vašej rodiny. Tak s tým už prestaňte! Dodržiavajte opatrenia vlády, nie je to sranda! Vraví na videu Karen.

V súčasnosti je na celom svete nakazených už vyše 536-tisíc ľudí, zomrelo cez 24-tisíc pacientov. Z koronavírusu sa vyliečilo vyše 124-tisíc ľudí. Situácia vo Veľkej Británii sa nezlepšuje. Momentálne hlásia už vyše 11-tisíc nakazených a zomrelo cez 570 pacientov. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.


LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti