V Španielsku pokračuje desivá štatistika: Za jeden deň opäť zomrelo takmer 800 ľudí

Kontrolu všetkých prichádzajúcich osôb do areálu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove vykonávajú le
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Doteraz sa v krajine nakazilo vyše 64-tisíc ľudí.

Počet prípadov úmrtia na nákazu spôsobenú koronavírusom SARS-CoV-2 stúpol v Španielsku za 24 hodín o 769. Nákaze doposiaľ v tejto krajine podľahlo 4858 ľudí. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Nákazu koronavírusom doposiaľ v Španielsku potvrdili u vyše 64-tisíc osôb, pričom za posledných 24 hodín pribudlo 7 871 nových prípadov. AFP poukázala na nižšiu mieru nárastu počtu nových prípadov nákazy, keďže došlo k 14-percentnému zvýšeniu oproti predchádzajúcemu dňu, keď zaznamenali nárast o 18 percent.

Už do stredy zomrelo v Španielsku na koronavírus viac ľudí ako v Číne, kde sa vírus koncom vlaňajška objavil. Horšie postihnutou krajinou na svete je už len Taliansko, kde nákaze podľahlo viac ako 8 000 ľudí.

V súčasnosti je na celom svete nakazených vyše 537-tisíc ľudí. Zomrelo cez 24-tisíc pacientov a z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo vyše 124-tisíc ľudí.

Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

Viac ako 9 400 zdravotníckych pracovníkov je nakazených koronavírusom

Celkom 9 444 zdravotníckych pracovníkov je v Španielsku nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší počet zo všetkých krajín postihnutých pandémiou, oznámila v piatok organizácia Amnesty International (AI). Informovali o tom agentúra AP a internetové noviny Público.

Zdravotnícki pracovníci predstavujú takmer 15 percent všetkých prípadov nákazy v Španielsku. Oznámil to koordinátor ministerstva zdravotníctva pre boj s koronavírusom Fernando Simón, podľa ktorého je to "vysoký počet" v porovnaní s ostanými postihnutými krajinami.

Zdravotnícki pracovníci hovoria o vážnom nedostatku základných ochranných pomôcok, ako sú rúška, rukavice a plášte. Nemocnice v krajine sú preplnené.

Amnesty vo vyhlásení Španielsko požiadala, aby vyvinulo viac úsilia na ochranu svojich zdravotníckych pracovníkov. Španielske zdravotnícke úrady tvrdia, že robia maximum na to, aby všetkým pracovníkom zabezpečili ochranné pomôcky.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti