Najmladšou obeťou koronavírusu v Európe je 16-ročná Julie. Začalo sa to iba miernym kašľom

Geneva Woodová v objatí so svojou dcérou.
Zdroj: Twitter

Tínedžerke neskôr v nemocnici zlyhali pľúca.

V stredu zomrela v nemocnici v Paríži iba 16-ročná študentka Julie Alliotová. Diagnostikovali jej ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Tínedžerka netrpela pred tým žiadnymi zdravotnými problémami, píše Daily Mail. Médiá uvádzajú, že ide zrejme o najmladšiu obeť koronavírusu v Európe.

Julie začala približne pred týždňom pokašliavať, ale iné príznaky ochorenia nepociťovala. Cez víkend sa jej stav zhoršil, preto sa nechala v pondelok prezrieť praktickým lekárom. Ten však uviedol nesprávnu diagnózu.

Rodina sa preto rozhodla navštíviť ešte rodinného lekára, ktorý odporučil jej prevoz do nemocnice. Juline dýchacie problémy sa ale nezlepšovali. V stredu v nemocnici zomrela.

„Zlyhali jej pľúca. Lekári robili všetko, čo mohli, ale už ju nedokázali zachrániť," povedala parížskym médiám jej sestra Manon. Chce príbeh Julie zverejniť, aby varovala ostatných mladých ľudí. „Musíme prestať veriť, že tento vírus je nebezpečný iba pre starších. Nikto voči nemu nie je neporaziteľný," dodala.

V súčasnosti je na svete vyše 552-tisíc nakazených, zomrelo cez 25-tisíc pacientov a vyliečilo sa takmer 130-tisíc ľudí. Francúzsko hlási takmer 30-tisíc nakazených a zomrelo vyše 1600 ľudí. Čísla sa neustále menia a podrobné informácie môžete sledovať na stránke worldometrs.info.

PARÍŽ/jh

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Európska únia

Dôležité udalosti