Každý štvrtý lekár v Británii je chorý alebo v karanténe

2019_12_08 SuperStar 980.jpg
Zdroj: TASR/AP

V Taliansku zase vírusu podľahlo 66 lekárov.

Približne štvrtina lekárov Britskej národnej zdravotnej služby (NHS) je v súčasnosti chorá alebo v karanténe. Informovala o tom v utorok britská televízia Sky News s odvolaním sa na prezidenta Kráľovského kolégia lekárov Andrewa Goddarda.

Ten varoval, že pandémia nového koronavírusu vážne ovplyvňuje prevádzku nemocničných oddelení, a to najmä v dvoch najväčších mestách Spojeného kráľovstva.

"Londýn je momentálne v oveľa horšej situácii ako ostatné mestá, ale dôjde k tomu aj inde. V Birminghame majú takisto problémy," uviedol. Podľa neho sa nemocničné oddelenia rýchlo menia z normálnych na "oddelenia COVID-19".

Ohrození však nie sú iba lekári. Kráľovské kolégium ošetrovateľov v nedeľu vyhlásilo, že približne jedna z piatich zdravotných sestier je v domácej izolácii.

Taliansko: Koronavírusu podľahlo už 66 lekárov

V Taliansku podľahlo nákaze novým koronavírusom už 66 lekárov. Traja zomreli v utorok, informovala agentúra ANSA s odvolaním sa na Národnú federáciu lekárov a zubárov (FNOMCeO).

Poslednú trojicu zosnulých tvoria praktická lekárka Gaetana Trimarchiová, kardiológ Norman Jones a gynekológ Roberto Mileti.

Na koronavírus SARS-CoV-2 bolo v Taliansku pozitívne testovaných už viac ako 100 000 ľudí. Počet mŕtvych stúpol v pondelok na 11 591.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.