Na Slovensku sa z koronavírusu vyliečil tretí pacient, oznámil minister Krajčí

Testovanie na koronavírus v Trenčíne
Testovanie na koronavírus v Trenčíne Zdroj: TV Markíza

Ide o 39-ročného pacienta, ktorý bol hospitalizovaný.

Slovensko registruje tretieho vyliečeného pacienta z ochorenia COVID-19, spôsobeného novým koronavírusom.

Pred utorkovým rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. V poradí tretí vyliečený pacient je o 39-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Prví dvaja vyliečení pacienti, muž a žena, boli z košického regiónu. Jeden bol hospitalizovaný a ďalší v domácej izolácii, uviedlo ministerstvo.

Minister takisto informoval, že v prípade rizikového pacienta s výraznými komplikáciami, ktorý je vo vážnom stave, nastalo mierne zlepšenie.

Vyjadril sa tiež k názoru autorít zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), že povinné nosenie rúšok nemusí mať očakávaný efekt, a že rúška by mali nosiť len infikovaní vírusom. Krajčí s takýmto názorom nesúhlasí.

"Myslím si, že každý by mal rúško nosiť, lebo ak ho nosíme všetci, efekt sa približuje stavu kolektívnej imunity," uviedol šéf zdravotníckeho rezortu.

Informoval, že vláda sa na svojom rokovaní bude zaoberať zvýšením odberných miest pre vzorky na testovanie, rovnako zákazom predaja respirátorov verejnosti.

V pondelok u nás pribudlo 27 nových prípadov nákazy, tretina z tohto počtu pacientov je vo veku nad 60 rokov. Na Slovensku je tak aktuálne 363 infikovaných ľudí.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.