Bojnice smútia za bývalým primátorom. Či zomrel na COVID-19, určí až pitva

Rokovanie vlády.
Zdroj: TV Markíza

Pľúcne oddelenie zavreli a tých, čo boli s nebohým v kontakte, poslali na testy.

Pacient, ktorý bol infikovaný koronavírusom a po prepustení z nemocnice doma zomrel, nemal cestovateľskú anamnézu. Pravdepodobne tak ide o komunitný prenos. Zdravotníkov, ktorí s ním prišli do kontaktu, okamžite otestovali a zavreli aj pľúcne oddelenie.

V Bojniciach sú zhrození, pľúcnemu ochoreniu podľahol bývalý primátor Vladislav Oravec. V Bojniciach ho s príznakmi vírusovej bronchopneumónie hospitalizovali 20. marca.

Je to vlastne zápal pľúc. No zisťovali u neho aj cestovateľskú anamnézu, či sa náhodou nemohol nakaziť koronavírusom. Tú nemal a pokračovali v liečbe.

Následne sa ukázalo, že v jeho firme mal príznaky pľúcneho ochorenia aj jeho podriadený zamestnanec, ktorý mal pozitívny test na COVID-19.

Stav exprimátora však nebol vážny, a tak ho prepustili do domácej karantény. V ten istý deň doma zomrel. To, či sa stal obeťou koronavírusu, určia až výsledky pitvy. Pľúcne oddelenie zavreli a tých čo boli s nebohým v kontakte, poslali na testy.

V utorok ráno prišli dobré správy. Všetkých deväť odberov bolo negatívnych. V Bojniciach by však chceli otestovať všetkých zdravotníkov, no je tu jeden zásadný problém. Podobne ako v iných nemocniciach, aj tu sa boria s nedostatkom testovacích súprav.

Podľa premiéra Igora Matoviča boli doteraz zle nastavené pravidlá a ministerstvo zdravotníctva to v najbližších dňoch bude riešiť.

K situácii v Bojniciach sa vyjadrí aj minister zdravotníctva, no až po skončení rokovania vlády. Pľúcne oddelenie je stále v dočasnej karanténe. Nových pacientov preto umiestňujú na iné oddelenia.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

BOJNICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bojnice

Dôležité udalosti