Britský premiér Johnson má aj po týždni zvýšenú teplotu. Zostáva v izolácii

Ilustračná snímka.

Princ Charles, ktorý je tiež nakazený, sa cíti veľmi dobre. Otvoril v Londýne prvú provizórnu nemocnicu

Britský premiér Boris Johnson bude po týždni naďalej pokračovať v samoizolácii vo svojej rezidencii na Downing Street 10, keďže stále má symptómy ochorenia COVID-19. Informovala o tom agentúra AFP.

"V mojom prípade, hoci sa cítim lepšie a sedem dní som strávil v samoizolácii, ešte stále mám jeden z miernych príznakov... zvýšenú teplotu, takže v súlade s odporúčaniami vlády musím pokračovať v samoizolácii až dovtedy, kým tento symptóm neustúpi," povedal Johnson v piatok prostredníctvom videa zverejneného na sociálnej sieti Twitter.

Johnson minulý piatok oznámil, že mu testy potvrdili nákazu koronavírusom. Johnsonova kancelária vtedy informovala, že ho testoval v premiérskom úrade personál britského Národného zdravotníckeho systému (NHS) po tom, ako sa u neho vo štvrtok prejavili "mierne príznaky".

Princ Charles sa cíti veľmi dobre, otvoril v Londýne prvú provizórnu nemocnicu

Britský princ Charles otvoril v piatok poľnú nemocnicu so stovkami lôžok, ktorú zriadili vo výstavnom a konferenčnom centre ExCel vo východnom Londýne. Ide o prvú z niekoľkých takýchto provizórnych nemocníc, ktoré budú v Británii prijímať pacientov nakazených koronavírusom, píše agentúra AFP a spravodajská televízia CNN.

Charles sa na otváracom akte zúčastnil len prostredníctvom videoprenosu. Z londýnskeho ExCel centra sa stala veľká nemocnica za menej ako dva týždne. Spočiatku poskytne približne 500 lôžok, ktoré budú vybavené pľúcnymi ventiláciami a kyslíkovými prístrojmi. Ďalšie tisíce lôžok pribudnú neskôr.


"Je to dôkaz, že v prípade potreby sa aj nemožné môže stať možným. Toto miesto bude v týchto temných časoch svetlom nádeje," povedal princ Charles.
Keďže najstarší syn a nasledovník kráľovnej Alžbety II. bol v marci pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19, strávil obdobie samoizolácie v letnom sídle kráľovskej rodiny Balmoral v Škótsku. Jeho ochorenie malo len mierny priebeh a po siedmych dňoch preto princ nariadenú samoizoláciu ukončil.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princ Charles

Dôležité udalosti