V Maďarsku zomrelo za 24 hodín šesť ľudí

Matovič a Krajčí v Starej Turej.
Matovič a Krajčí v Starej Turej. Zdroj: Marton Monus/MTI via AP

Medzi zosnulými je aj 54-ročná žena.

V uplynulých 24 hodinách zomrelo v Maďarsku na následky ochorenia COVID-19 spôsobeného novým druhom koronavírusu šesť ľudí, ktorí trpeli aj inými chorobami. Počet obetí nákazy tak stúpol na 32, vyplýva zo sobotňajších údajov informačného servera krízového štábu koronavirus.gov.hu.

Podľa tohto zdroja je medzi zosnulými aj 54-ročná žena, ktorá trpela ochorením dýchacích ciest a mala aj srdcovo-cievne ochorenie.

Ďalšie obete boli dve ženy vo veku 77 a 85 rokov a dvaja muži vo veku 78 a 84 rokov. Traja z nich trpeli okrem iných chorôb vysokým tlakom a dvaja boli onkologickými pacientmi.

Laboratórne testy potvrdili infekciu koronavírusom za uplynulý deň v prípade 55 osôb, čím ich celkový počet dosiahol už 678. Z ochorenia sa vyliečilo zatiaľ 58 pacientov. V povinnej domácej karanténe je 11.3999 ľudí. Akreditované laboratóriá vykonali testy 19.424 vzoriek, sumarizuje koronavirus.gov.hu.

V Moskve zomrelo najnovšie sedem pacientov; infikovaných je v celom Rusku 4731

Sedem pacientov s diagnostikovaným koronavírusom zomrelo v Moskve v priebehu posledných 24 hodín, informuje tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na oznámenie mestského operačného štábu na kontrolu a monitoring pandémie Covidu-19.

Všetci zomrelí mali okrem infekcie novým druhom koronavírusu aj svoje vlastné dlhodobé chronické choroby vrátane rakoviny, spresnilo lekárske monitorovacie centrum hlavného mesta Moskvy.

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom stúpol v Rusku za ostatných 24 hodín o 582, čím dosiahol 4731, spresnil moskovský operačný štáb. Z nákazy sa v celej krajine vyliečilo doposiaľ 333 ľudí a 43 osôb zomrelo.

So zámerom odvrátiť od ruskej metropoly epidémiu choroby Covid-19 požehnal v piatok Moskve najvyšší predstaviteľ ruskej pravoslávnej cirkvi patriarcha Kirill.

Patriarcha obišiel Moskvu v konvoji automobilov s posvätnou ikonou a odriekaval modlitby. Vozidlo s ním prechádzalo po hlavnej diaľnici okolo mesta, ktoré je pod prísnymi karanténnymi opatreniami, a prešlo aj pod múrmi Kremľa.

Kirill sa obrátil na veriacich s tým, aby sa počas svojho pobytu doma modlili za ústup pandémie. Väčšina ruských regiónov nariadila obyvateľom dobrovoľnú izoláciu a podniky, ktoré nie sú nevyhnutné pre každodenný život - vrátane reštaurácií a kaviarní - zatvorila, približuje agentúra AFP.

BUDAPEŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ma%darsko

Dôležité udalosti