V Číne sa počet nových prípadov nákazy mierne zvýšil, hlásia aj jedno úmrtie

Pouliční umelci kráčajú po prázdnom Karlovom moste v Prahe.
Zdroj: TASR/AP Photo/Ng Han Guan

Všetci z infikovaných okrem jedného ochoreli v zahraničí.

Pevninská Čína hlásila v pondelok 39 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom za uplynulý deň. Všetci z týchto infikovaných okrem jedného ochoreli v zahraničí. Ide o nárast v porovnaní s 30 prípadmi potvrdenými deň predtým, informovali agentúry AP a Reuters.

Chorobe COVID-19 podľahol 5. apríla v Číne jeden človek. Za tento deň v krajine zaevidovali nárast bezpríznakových prípadov o ďalších 78 na celkovo 1047 ľudí, ktorých pozorujú, vyplýva z údajov Národnej zdravotníckej komisie platných k nedeľňajšej polnoci. V sobotu bolo takýchto prípadov 47.

V stredočínskom meste Wu-chan, kde sa pandémia koronavírusu vlani v decembri začala, opäť nepribudli nové prípady nákazy ani podozrenia z infekcie. V rámci postupného uvoľňovania karanténnych opatrení by tam v stredu mali po 14 týždňoch odvolať zákaz cestovania von z mesta.

V Číne od začiatku epidémie zaznamenali celkovo 81.708 prípadov nákazy a 3331 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19, spôsobovaného koronavírusom SARS-CoV-2, uvádza AP.
Hoci počet nových infekcií v krajine v minulých týždňoch rapídne poklesol, čínske úrady sa obávajú možnej druhej vlny nákazy v súvislosti s množiacimi sa prípadmi zavlečenia infekcie zo zahraničia.

Peking preto zaviedol prísne opatrenia, v rámci ktorých zakázal väčšine cudzincov vstup na čínske územie a obmedzil počet i kapacitu medzinárodných letov. Mnohé čínske mestá zaviedli povinnú 14-dňovú karanténu pre osoby prichádzajúce spoza hraníc.

Singapur zaznamenal najväčší denný nárast prípadov nákazy koronavírusom

Singapur nahlásil za posledných 24 hodín 120 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom 116 prípadov je lokálnych bez cestovateľskej anamnézy. Na základe vyhlásenia ministerstva zdravotníctva Singapuru o tom informovala v pondelok stanica CNN.

Ide o najväčší denný nárast v Singapure od začiatku vypuknutia pandémie.

Singapur v nedeľu taktiež uzavrel dva internáty pre zahraničných pracovníkov, keďže počet infikovaných v nich stúpal. Pracovníci majú zákaz pohybovať sa medzi blokmi alebo chodiť do práce po dobu 14 dní. V oboch internátoch žije takmer 20.000 ľudí.

Singapur dosiaľ zaznamenal vyše 1300 prípadov nákazy novým koronavírusom a šesť úmrtí.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti