Talianka Ada je najstaršou osobou na svete, ktorá porazila koronavírus

Komunikácia medzi Nicolettou a Martinom
Zdroj: The Sun/Facebook

Aj napriek vysokému veku - 104 rokov, sa vyliečila a je nádejou pre celé Taliansko.

Pred sto rokmi prežila španielsku chrípku, nezdolal ju ani koronavírus. Talianka Ada, ktorá má 104 rokov, má tuhý korienok. Stala sa tak najstaršou osobou na svete, ktorá sa vyliečila z ochorenia COVID-19, píše The Sun.

Ada Zanussová je pre talianskych lekárov malý zázrak. Urobila všetkým veľkú radosť a pre mnohých sa stala nádejou pre krajinu, ktorá je treťou v poradí na svete s najvyšším počtom nakazených a kde zomrelo najviac ľudí.

Dôchodkyňa začala pociťovať prvé príznaky ochorenia 17. marca. V tom čase sa nachádzala v domove pre seniorov, kde koronavírusu podľahlo 20 ľudí. Prezradila, že ju trápili horúčky, zvracala a napokon mala problémy s dýchaním. Skončila preto v nemocnici.

Matka štyroch synov ale vírus porazila. „Už nie je len ležiacou pacientkou, môže sa postaviť a sedieť na stoličke. Má o všetkom prehľad. Jej uzdravenie potešilo celú nemocnicu a pozdvihla nám náladu," uviedol jej ošetrujúci lekár.

Z koronavírusu sa vyliečili aj dve 103-ročné ženy, jedna z Číny a druhá z Iránu. Najstaršou Britkou, ktorá nepodľahla vírusu je Rita Reynoldsová, ktorá má 99 rokov.

Momentálne je na svete už vyše 1 275 000 nakazených a zomrelo už takmer 70-tisíc ľudí. Vyliečilo sa cez 265-tisíc pacientov. V Taliansku evidujú cez 128-tisíc nakazených, zomrelo takmer 16-tisíc ľudí. Neustále meniace sa údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

RÍM/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.