Uviazli v raji: Novomanželia sú jediní hostia v luxusnom rezorte na Maldivách

Luxusný rezort na Maldivách
Luxusný rezort na Maldivách Zdroj: New York Times/Facebook

Letiská zatvorili a nemajú sa ako dostať domov.

Svadobnú cestu v raji zmenil koronavírus na miesto, odkiaľ nie je úniku. Novomanželia, ktorí odcestovali do luxusného rezortu na Maldivách, sa pre zatvorené letiská nevedia dostať domov, píše Daily Mail.

Olivia (27) a Raul (28) De Freitasovci plánovali svadobnú cestu veľmi dlho, a preto ich neodradil ani koronavírus vo svete. V krásnom rezorte postavenom na mori mali stráviť šesť dní, potom ich čakal návrat domov do Juhoafrickej republiky. Plány sa ale zmenili.

Mladý pár sa pred odletom uistil cez cestovnú kanceláriu, že nebudú mať žiadne problémy, no situácia sa zmenila počas ich pobytu, uviedol New York Times.


Mladomanželia teraz uviazli na Maldivách. „Pozitívne je to, že tu môžeme spolu zostať dlhšie a dostali sme aj mimoriadnu zľavu za ubytovanie. No každý jeden deň naviac skracuje naše úspory," prezradila Olivia s tým, že pôvodná cena je 750 dolárov za noc.

V Juhoafrickej republike hlásia vyše 1650 nakazených ľudí a zomrelo 11 pacientov. Vláda sprísnila opatrenia a uzatvorila letiská. Približne v rovnakom čase sa zmenili podmienky aj na Maldivách, kde síce nemajú veľa prípadov nákazy, ale úrady sprísňujú opatrenia. Napríklad zakázali vstup do krajiny zahraničným cestujúcim.

Mladomanželia tak budú musieť zostať na ostrove minimálne do 16. apríla, kedy sa dozvedia, či letiská znovu otvoria

Momentálne je na svete viac ako 1 280 000 nakazených ľudí koronavírusom. Zomrelo už 70-tisíc pacientov a vyliečilo sa takmer 270-tisíc ľudí. Podrobné údaje môžete sledovať aj v našej tabuľke TU!

MALDIVY/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Maldivy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.