USA zaznamenali za 24 hodín 1150 úmrtí na koronavírus

Meghan a Harry
Zdroj: TASR/David Santiago/Miami Herald via AP

USA majú zďaleka najväčší počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom na svete.

Spojené štáty zaznamenali za 24 hodín 1150 úmrtí na nový koronavírus, oznámila v pondelok večer miestneho času prestížna americká Univerzita Johnsa Hopkinsa. Celkový počet mŕtvych tak stúpa čoraz vyššie nad hranicu 10.000 mŕtvych, ktorá bola prekročená v pondelok už skôr.

Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa je v USA celkový počet nakazených koronavírusom vyše 366.000 - vrátane viac ako 30.000 nových prípadov nákazy za 24 hodín. Celkový počet úmrtí je konkrétne 10.783.

USA majú zďaleka najväčší počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom na svete. Počet úmrtí zaznamenaných od začiatku pandémie sa niekoľko posledných dní zvyšoval najmenej o 1000 denne a postupne sa približuje k počtu mŕtvych v Taliansku (16.523) a Španielsku (13 005).

Newyorská katedrála bude slúžiť ako lazaret pre pacientov s koronavírusom

Priestranná Katedrála sv. Jána Božieho v newyorskom Manhattane sa dôsledkom koronavírusovej pandémie dočasne zmení na poľnú nemocnicu, uviedol jej dekan Clifton Daniel, ktorého v utorok citovala tlačová agentúra AFP.

Katedrála do svojej lode a podzemnej krypty pojme deväť medicínskych stanov s reguláciou klimatizácie. Stany majú celkovú kapacitu najmenej 200 pacientov.

"V predchádzajúcich storočiach boli katedrály vždy využívané takýmto spôsobom, napríklad počas morovej epidémie. Pre samotné katedrály je to bežné, pre nás teraz možno nie," uviedol Daniel.

Pacienti s koronavírusovým ochorením COVID-19 budú môcť prichádzať už o niekoľko dní. V katedrálnom lazarete bude slúžiť personál z nemocnice Mount Sinai Morningside Hospital, ktorá sa nachádza neďaleko katedrály.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtia

Dôležité udalosti