Manželmi boli 51 rokov. V dôsledku koronavírusu zomreli len šesť minút po sebe

IMG_5511.jpg
Zdroj: reprofoto: YouTube/Inside Edition

Tento rok mali spolu osláviť 52. výročie, kedy si povedali áno.

Americké CNN informovalo o veľmi smutnom prípade, v ktorom má prsty neustále sa šíriaci nový koronavírus.

Adrian (†72) a Stuart Bakerovci (†74) z floridského Boynton Beach boli manželmi 51 rokov. Ešte pred pár týždňami boli úplne zdraví. Hoci sa muž Stuart liečil z astmy, jeho stav bol viac ako dobrý.

Tento rok mali spolu osláviť 52. výročie, kedy si povedali áno. Obom však v polovici marca prišiel do cesty neviditeľný súper COVID-19.

„Pokiaľ sa vás to nedotkne alebo sa to nedotýka niekoho, koho poznáte, vôbec vám nedôjde, čo sa okolo vás naozaj deje," povedal syn Juddy.

Dodal, že rodičia po hospitalizácii v nemocnici boli plní optimizmu, dokonca sa lekárom podarilo dostať pod kontrolu horúčku aj dýchacie problémy.

Prišiel však 19. marec, necelé dva dni po príchode do nemocnice. Stuartov stav sa dramaticky zhoršil a museli ho umiestniť na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Postupne však začala upadať na duchu manželka Adrian. „Nepochybujem o tom, že to je dôsledok otcovho zhoršujúceho sa stavu. Prakticky nikdy neboli od seba odlúčení, a tak to mama psychicky nezvládla," povedal syn.

Mama vraj nemala ani horúčku ani iné príznaky tohto ochorenia SARS-CoV-2, napriek tomu však svoj boj taktiež prehrala. Iróniou osudu je fakt, že obaja manželia zomreli len šesť minút po sebe.

FLORIDA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti