Miss Anglicka zložila korunku a nasadila si rúško. Ako lekárka pomáha v nemocnici

Zdravotný personál prijíma pacienta s ochorením COVID-19 na JIS-ke.
Zdroj: Profimedia.sk

Pandémia koronavírusu ju nenechala chladnou a vrátila sa k svojmu povolaniu.

Pred rokom sa stala najkrajšou ženou Anglicka, dnes pomáha chorým v nemocnici. Miss Anglicko 2019 sa pre pandémiu koronavírusu vrátila do Veľkej Británie, kde pokračuje vo svojom pôvodnom povolaní.

Bhasha Mukherjeeová (24) prerušila kariéru junior lekárky, keď sa zúčastnila súťaže krásy, ktorú napokon aj vyhrala. Následne ju oslovili, aby sa stala ambasádorkou niekoľkých charitatívnych organizácií. Vtedy plánovala stetoskop odložiť na dlhší čas, ale doba sa zmenila. Koronavírus sa z Číny dostal do Európy a ona sa rozhodla znovu ako lekárka pomáhať ľuďom.

Ešte na začiatku marca sa Bhasha nachádzala v Indii, kde v rámci charitatívnej organizácie Coventry Mercia Lions Club pomáhala miestnym školám a navštívila aj zariadenia, v ktorých sa nachádzajú siroty alebo odvrhnuté deti, najmä dievčatá.

Keď sa začala situácia v Británii pre koronavírus zhoršovať, dostávala mnoho správ od bývalých kolegov, ktoré ju nenechali chladnou. Ozvala sa vedeniu nemocnice v anglickom Bostone, či môže nastúpiť.

„Chcela som sa vrátiť domov a tiež do práce. Nebolo by správne nosiť korunku, byť za peknú a venovať sa charite, keď ľudia denne zomierajú na koronavírus," uviedla pre CNN.

Misska musela byť po návrate domov najskôr v samoizolácii, keďže strávila určitý čas v zahraničí. Potom mohla začať pracovať v nemocnici. Jej špecializáciou kedysi bola respiračná medicína, ale dnes pomáha tam, kde ju treba najviac.

Momentálne je na svete vyše 1 350 000 nakazených ľudí a zomrelo takmer 75-tisíc pacientov. Vyliečilo sa však už viac ako 286-tisíc ľudí. Veľká Británia hlási vyše 51-tisíc nakazených a zomrelo vyše 5 300 pacientov. Podrobné údaje môžete sledovať aj v našej tabuľke TU!

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miss

Dôležité udalosti