Mierne opatrenia sa zrejme nevyplatili: Švédsko zaznamenalo za deň 114 úmrtí na COVID-19

Zábava so psom v domácej izolácii.
Zdroj: TASR/AP

Celkovo je nakazených 7 693 ľudí.

Švédsko v utorok oznámilo ďalších 114 úmrtí na následky ochorenia COVID-19, čím sa celkový počet obetí v tejto krajine zvýšil na 591. Informovala o tom agentúra AFP.

Švédsky Úrad verejného zdravotníctva oznámil, že koronavírusom SARS-CoV-2, ktorí spomínané ochorenie vyvoláva, je nakazených celkovo 7 693 ľudí. Švédsko má približne 10,3 milióna obyvateľov.

Hlavný epidemiológ Anders Tegnell povedal, že Švédsko v uplynulých niekoľkých dňoch zaznamenalo mierny pokles počtu nových potvrdených prípadov nákazy, podľa neho je však priskoro povedať, či sa dosiahol vrchol epidémie.

Švédsko v boji proti šíreniu nákazy zaviedlo miernejšie opatrenia ako väčšina európskych krajín. Vláda vyzvala občanov, aby dodržiavali usmernenia týkajúce sa sociálnych kontaktov, zakázala zhromaždenia viac ako 50 ľudí a návštevy domovov dôchodcov.

Švédska vláda však v predchádzajúcich dňoch požiada parlament o širšie právomoci v boji proti koronavírusu vrátane práva uzavrieť letiská a železničné stanice bez súhlasu zákonodarného zboru.

Švajčiarsko: Koronavírus má ďalších 590 ľudí, pribudlo 39 úmrtí

Vo Švajčiarsku pribudlo v utorok za 24 hodín 590 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom (v pondelok ich bolo 552), ich celkový počet dosiahol 22 242. V tejto krajine zaznamenali doteraz 785 úmrtí na ochorenie COVID-19, o 39 viac ako v pondelok, informoval portál 20min.ch s odvolaním sa na údaje jednotlivých kantónov.

Hoci počet potvrdených nových infikovaných od 2. apríla (1036) do pondelka mierne klesal, Švajčiarsko má podľa úradu pre zdravotníctvo (BAG) stále jednu z najvyšších mier výskytu nových prípadov v Európe - na 100 000 obyvateľov tam pripadá 259 nakazených (v pondelok 252). Pandémiou sú najviac postihnuté kantóny Ticino, Ženeva, Vaud a Bazilej-mesto.

ŠTOKHOLM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.