Nevídaná sebareflexia: Novozélandský minister sa po porušení karantény označil za idiota

Na snímke sprava minister hospodárstva SR Richard Sulík a prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Kyong-Jae Lee
Na snímke sprava minister hospodárstva SR Richard Sulík a prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Kyong-Jae Lee Zdroj: facebook/David Clark

Clarke ponúkol premiérke Jacinde Ardernovej svoju demisiu, tá ju ale neprijala.

Novozélandský minister zdravotníctva si sype popol na hlavu, potom ako porušil karanténne opatrenia, ktoré sám pomohol presadiť. David Clarke sa v čase najvyššieho, 4. stupňa uzavretia krajiny vybral s rodinou na pláž. Priznal sa k tomu, až keď sa prevalil iný prehrešok proti vládnym nariadeniam, potom čo ho nachytali v aute s horským bicyklom. Píše o tom portál BBC.

Clarke ponúkol premiérke Jacinde Ardernovej svoju demisiu, tá ju ale neprijala. Miesto toho ho zbavila postu ministra financií, ktorý zastával iba dočasne. „Za normálnych okolností by už nebol ministrom zdravotníctva," uviedla premiérka, ktorá tak nechcela, aby k zmene na tomto poste došlo v čase prebiehajúcej pandémie.

„Z pozície ministra zdravotníctva je mojou úlohou nielen dodržovať vládne nariadenia, ale ísť príkladom pre ostatných obyvateľov krajiny. V týchto ťažkých časoch som sklamal svoj tím. Bol som idiot a úplne chápem, že sú na mňa teraz ľudia nahnevaní," kajal sa Clark. 

AUCKLAND/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti