Na Slovensku pribudlo 101 nakazených, tretina je z piatich rómskych osád

z2.jpg
Zdroj: TASR

Testovaných bolo 2 042 ľudí.

Počet nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol o 101 ľudí. Dokopy tak evidujeme 682 ľudí s ochorením COVID-19.

Premiér Igor Matovič so slzami v očiach informoval, že v piatich rómskych osadách je nakazených 31 ľudí. Vyzval členov vlády, aby nekritizovali súčasné opatrenia, pretože situácia je vážna.

"Prestaňme blúzniť o otvorení obchodov," vyhlásil Matovič. Člen krízového štábu a europoslanec Peter Pollák priblížil, že testovali Rómov v 33 lokalitách. V piatich osadách bolo identifikovaných 31 ľudí nakazených koronavírusom. Boli to prevažne ľudia, ktorí sa vrátili z Veľkej Británie, Česka a z Maroka.

Včera bolo otestovaných 2 042 ľudí. Negatívnych bolo 1 941 vzoriek.

Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 164 pacientov, z toho u 61 bol koronavírus potvrdený, v 103 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Vyliečilo sa dokopy 16 pacientov. "Vyliečil sa 71-ročný muž, hospitalizovaný bol vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Z ochorenia sa vyliečili aj matka s dcérou trenčianskeho regiónu, hospitalizované boli v trenčianskej fakultnej nemocnici, následne boli prepustené do domácej karantény. Ochoreniu doteraz podľahli dve osoby," informovalo ministerstvo zdravotníctva.


Stručný popis nakazených

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.