OBRAZOM: Oslava života vo Wu-chane: "Mesto hrdinov" sa po 11 týždňoch otvorilo svetu

wuhan.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Wu-chan oslávil uvoľnenie karantény svetelnou šou na mrakodrapoch.

Do mesta duchov sa vracia život. Situácia v čínskom meste Wu-chan, ktorú ešte pred niekoľkými týždňami s obavami sledoval celý svet, sa vracia do normálu.

Mesto, v ktorom sa vlani v decembri začala pandémia koronavírusu, v stredu ráno zmiernilo karanténu. Po 76-dňovej izolácii mesta s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu sa Wu-chan otvára napriek obavám z možnej druhej vlny infekcie.

Vyše 11 miliónov obyvateľov stredočínskej metropoly si napriek tomu konečne vydýchlo. Niekdajšie epicentrum pandémie pomaly obnovuje dopravné spojenie so zvyškom krajiny.

Zdroj: Profimedia.sk

Wu-chan oslávil uvoľnenie karantény svetelnou šou na mrakodrapoch. Hlavnou témou gigantických obrazov boli, pochopiteľne, zdravotníci. Ľudia mávali čínskymi vlajkami a spievali hymnu. Čínsky prezident Si Ťin-pching nazval Wu-chan "mestom hrdinov".

 

Zdroj: TASR/AP/Ng Han Guan.

Podľa nových nariadení už ľudia môžu opustiť alebo navštíviť mesto. Podmienkou naďalej zostáva, že musia mať v telefóne nainštalovanú vládnu aplikáciu, ktorá monitoruje ich pohyb aj zdravotný stav.

Podľa oficiálnych údajov zaznamenali iba vo Wu-chane 50-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 2500 ľudí ochoreniu COVID-19 podľahlo.

Čína v utorok nehlásila žiadne nové úmrtia na koronavírus - prvýkrát od januára, keď začala zverejňovať údaje.

Zdroj: Profimedia.sk

WU-CHAN/TASR, kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti