Sestrička pracovala aj v pokročilom veku. Po domácej izolácii koronavírusu podľahla

Ilustračná snímka
Zdroj: TASR/Claudio Furlan/Lapresse via AP

Rodina je presvedčená, že sa nakazila v ordinácii.

Obetavá zdravotná sestra, ktorá dlhých 44 rokov venovala pomoci druhým, zomrela v Londýne na nový koronavírus. Píše The Guardian.

Alice Kit Tak Ongová (†70) prišla na Britské ostrovy z rodného Hongkongu ešte v 70. rokoch minulého storočia a prakticky ihneď po vyštudovaní za ošetrovateľku začala pracovať v britskom Národnom zdravotníckom systéme (NHS).

Ešte aj v pokročilom veku pracovala na plný úväzok v dvoch ordináciách až do momentu, kedy sa nakazila COVID-19.

TIP: Svet má nového lídra v rýchlosti rastu nakazených

Spočiatku bola v domácej izolácii, po zhoršení stavu však rodina privolala sanitku a tá ju odviezla do nemocnice. V utorok ráno však, žiaľ, po dvoch týždňoch od hospitalizácie, vydýchla naposledy.

„Svojej práci sa úplne oddala. Robila to až dovtedy, kým jej toto ochorenie zistili. Milovala svoju prácu aj svojich pacientov," povedala dcéra Melissa.

Rodina je presvedčená, že Alice sa nakazila v ordinácii počas práce bez ochranných pomôcok. „Nevieme to naisto, ale je to veľmi pravdepodobné. Akceptovali sme, že nemala dostatočnú ochranu, pretože robila to, čo milovala," dodala dcéra.

Tá sa, spolu s otcom Marcusom a manželom zosnulej, nemohli s nebohou rozlúčiť. Vzhľadom na otcov pokročilý vek to lekári zakázali.

TIP: Seniorov v Británii tlačia k podpísaniu dôležitého vyhlásenia. Organizácie sú v šoku

„Celý personál však bol skvelý. S mamou sme boli telefonicky v kontakte prakticky až do samého konca. Vedela som, že je v dobrých rukách a že s ňou boli až do poslednej chvíle," vyzdvihuje prácu zdravotníkov Melissa.

K stredajšiemu poludniu na Britských ostrovoch evidujú viac ako 55-tisíc nakazených, viac ako 6150 obetí a 135 vyliečených COVID-19.

LONDÝN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti