Mikas: Uzavrieme osady, kde sú ľudia nakazení Covid-19

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/František Iván

Pozitívne prípady potvrdili v piatich lokalitách na Spiši.

Niektoré osady, v ktorých sa vyskytli pozitívne prípady na ochorenie COVID-19, budú uzavreté. V stredu (8. 4.) večer o tom v Krompachoch informoval hlavný hygienik Ján Mikas.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že pozitívne prípady zaznamenali v piatich lokalitách na Spiši. Tri z nich sú priamo v Krompachoch, ďalšie evidujú v blízkych obciach Žehra a Bystrany.

Mikas priblížil, že v uzavretých osadách budú naďalej sledovať epidemiologickú situáciu, testovať a v prípade potreby zabezpečia adekvátnu zdravotnú starostlivosť.


"Opatrením nariadime dotknutým obciam zabezpečiť zákaz a obmedzenie styku časti obyvateľstva s ostatným obyvateľstvom," upresnila hygienička Regionálneho ÚVZ so sídlom v Spišskej Novej Vsi Renáta Hudáková.

Premiér zdôraznil, že opatreniami chcú predovšetkým chrániť ľudí. Upozornil, že vírus sa mohol ďalej rozšíriť. Vyzval preto obyvateľov, aby dodržiavali hygienické opatrenia a sledovali prípadné príznaky. Ubezpečil, že občania v karanténe budú mať zabezpečený prísun vody i potravín.


Ako uviedol náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Daniel Zmeko, v lokalitách bolo nasadených takmer 800 vojakov. Počas veľkonočných sviatkov plánujú OS počet tímov na odoberanie vzoriek navýšiť zo štyroch na osem. Podľa hlavného lekára OS Vladimíra Lengvarského do stredy odobrali vojaci vyše 1 000 vzoriek.

BYSTRANY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti