V Číne opäť pribúda počet nakazených

1504_Rodinne_pripady_15_04_r17e19_P30_dnes_18_00__12___VOYO.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Schiefelbein

Epidemiológovia vyzývajú k ostražitosti kvôli hrozbe druhej vlny nákazy.

V Číne počas stredy pribudlo 63 nakazených, ich počet stúpa už druhý deň za sebou. Len dvaja sa nakazili v Číne, zvyšných 61 v zahraničí. V krajine je už 81 865 ľudí potvrdených prípadov, chorobe podľahlo 3337 ľudí. Epidemiológovia vyzývajú k ostražitosti kvôli hrozbe druhej vlny nákazy. Čínskym úradom robia starosti hlavne ľudia, ktorí si koronavírus privezú zo zahraničia a nakazené osoby, u ktorých sa príznaky choroby Covid-19 neprejavujú, informujú Novinky.cz.

Guvernér japonskej provincie Aiči, kde sídli automobilka Toyota, oznámil, že v nej bude od piatku platiť núdzový stav kvôli šíreniu koronavírusy. Japonský premiér Šinzó Abe v utorok zaviedol rovnaké opatrenia v Tokiu a ďalších šiestich častiach krajiny. V Japonsku je asi 4670 ľudí nakazených koronavírusy, 94 z nich zomrelo.

Japonsko zaznamenalo najvyšší denný nárast prípadov

Japonsko zaznamenalo v stredu viac ako 500 prípadov nákazy novým koronavírusom. Dosiaľ sa v krajine nakazilo 4768 ľudí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ministerstva zdravotníctva.

Do celkového počtu nakazených úrady nepočítajú stovky pacientov z výletnej lode Diamond Princess, ktorá bola vo februári v karanténe v japonskom prístave Jokohama.

Pokračujúci denný nárast prichádza dva dni po vyhlásení núdzového stavu v Tokiu a v šiestich ďalších prefektúrach. Ten umožňuje guvernérom prefektúr vyhlásiť opatrenia sociálneho odstupu, ktoré majú za cieľ znížiť sociálnu interakciu aspoň o 70 percent.

Guvernérka Tokia Juriko Koikeová už vyzvala obyvateľov hlavného mesta, aby neopúšťali svoje domovy. Tým, ktorí výzvu neposlúchnu, však nehrozí nijaká pokuta.

Šírenie infekcie sa v Japonsku, najmä v Tokiu, v uplynulých dňoch zrýchľuje, hoci v porovnaní so Spojenými štátmi či Európou ostáva pomalé.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti