Neuveriteľný chaos na hranici. Opatrovateľky čakali na odvoz do karantény aj 10 hodín

Slovenské opatrovateľky na hraniach s Rakúskom.
Zdroj: TV Markíza

Stále sem prichádzajú noví ľudia, ktorí čakajú na registráciu.

Bezhlavá a nezodpovedná organizácia. Tak komentujú situáciu ľudia, ktorí čakajú na prevoz do štátnych karanténnych zariadení. Záujem o návrat majú tisícky ľudí. Na hraniciach sa každú chvíľu objavujú noví navrátilci.

S našou kamerou sme boli v utorok (7. 4.) večer na hraničnom priechode Berg. Boli tam desiatky ľudí, prevažne opatrovateliek z Rakúska, ktoré sa zo zahraničia vrátili individuálne a majú ísť do povinnej štátnej karantény.

Navrátilci uviazli na hraniciach aj napriek tomu, že si dopredu vyplnili formulár. Po celý čas nevedeli, kam a kedy ich odvezú, nikto im nevedel poskytnúť informácie. Väčšina musela prespať v stane. Do štátnej karantény sa tak niektorí dostali až po takmer 24 hodinách.

Situácia sa opakovala aj v stredu (8. 4.). Opäť desiatky ľudí a hodiny čakania bez informácii. „Tu trávime celý deň. Je tu jeden smiešny stan, kde včera nocovalo 60 ľudí. Takže aké sú to opatrenia proti koronvírusu? Toto ja nepovažujem za opatrenie, že sa tu ľudia váľajú celý deň na jednej kope. K čomu je to dobré keď sme všetci zdraví a je tu jeden chorý? Tak budeme všetci," povedal nám opatrovateľka Marta.

Po desiatich hodinách čakania nakoniec autobus prišiel a väčšinu čakajúcich odviezol do štátneho karanténneho zariadenia do obce Omšenie pri Trenčianskych Tepliciach.

Na hraničných priechodoch sme sa boli pozrieť aj vo štvrtok (9. 4.), na poludnie v Bergu. Stále sem prichádzajú noví ľudia, ktorí čakajú na registráciu. Momentálne je ich tu tak do 20.

Väčšinou opäť o opatrovateľky z Rakúska. Zatiaľ nevedia kedy a kam ich prevezú do štátneho karanténneho zariadenia. Dve opatrovateľky nám potvrdili, že sú pripravené byť v karanténe aj po psychickej stránke.

Pozrite si reportáž Soni Cipínovej a Lucie Hlaváčkovej.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BERG/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrovateľky

Dôležité udalosti