Prečo musia navrátilci čakať na umiestnenie do karantény dlhé hodiny? Tu je odpoveď ministra

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Pomocnú ruku sú pripravené podať hotely.

Prečo musia navrátilci čakať na umiestnenie do karantény dlhé hodiny? Minister vnútra Roman Mikulec prosí ľudí o trpezlivosť, zároveň ale priznáva, že ide o komplikovaný proces.

Problémom je takisto nedostatok kapacít v karanténnych centrách. Mnohé sú už plné a nové izby pribúdajú pomaly. Pomocnú ruku sú pripravené podať hotely.

Štát prikázal všetkých navrátilcov posielať do karanténnych centier, no realitou uplynulých dní sú hodiny čakania, nervózni ľudia a chaos.

Otázkou je, či vláda bola pripravená na toto razantné opatrenie. Minister vnútra tvrdí, že ide o mimoriadnu situáciu, aj keď robia čo môžu, no na hraničné priechody prichádzajú stovky ľudí postupne a v rôznych časoch. Ide tak o náročnú operáciu, ktorá si vyžaduje čas. „Koordinácia je komplikovaná, prosím o trpezlivosť," vyhlásil Mikulec.

Situáciu v uplynulých dňoch skomplikovalo aj to, že kapacita v karanténnych centrách sa rýchlo zapĺňa a ľudí nemali kam umiestňovať. Svoje o tom vie aj rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská, ktorej internát sa zmenil na dočasnú karanténu. Dnes je už plne obsadený a nemôže nikoho prijať.

Návrat na Slovensko navyše avizovalo ďalších približne 6 000 ľudí. Mikulec hovorí, že postupne kapacity dopĺňajú. Počas tejto noci otvorili ďalších päť zariadení.

Pomôcť by mohli hotely. Hoteliéri tvrdia, že sú na to pripravení. V čase koronakrízy sú hotely prázdne a aspoň takto by mohli sčasti obnoviť svoje prevádzku. Tvrdia, že im nejde o peniaze a čakajú, ako sa rozhodne štát.

Reportáž spracoval René Medzihradský.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti