Zlá správa z Južnej Kórey: Koronavírus sa vrátil 91 už vyliečeným pacientom

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Lee Jin-man

Z ochorenia COVID-19 sa doteraz vyliečilo vyše 7 000 ľudí.

V Južnej Kórei u 91 ľudí, ktorí sa zotavili z infekcie novým koronavírusom, znovu prepuklo ochorenie COVID-19. Podľa riaditeľa Kórejského centra pre kontrolu chorôb (KCDC) ide skôr o "reaktíváciu" vírusu ako o novú infekciu, uviedla v piatok agentúra Reuters.

V porovnaní s pondelkom pribudlo 40 nových prípadov ľudí, u ktorých choroba znova prepukla. Juhokórejskí odborníci stále nevedia, čo je príčinou tohto trendu a epidemiologické štúdie stále prebiehajú.

Zatiaľ čo niektorí experti si myslia, že počet relapsov sa bude zvyšovať, iní ako príčinu nárastu predpokladajú nesprávne testovanie.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Odpoveď na otázku, či sa ľudia zotavujúci z infekcie môžu znova nakaziť koronavírusom, má pritom veľký význam. Mnohé krajiny totiž počítajú s tým, že vyliečené osoby získajú voči vírusu imunitu a že v priebehu času bude voči chorobe imúnna dostatočne veľká časť populácie na to, aby sa zabránilo obnoveniu pandémie.

Podľa oficiálnych informácií sa z ochorenia COVID-19 doteraz vyliečilo 7 117 Juhokórejčanov. Počet nových nakazených klesol v piatok prvýkrát od 20. februára pod 30 a mesto Tegu, niekdajšie epicentrum epidémie, neohlásilo prvýkrát nijaké nové prípady.

V Južnej Kórei doteraz testovali 503.051 ľudí, výsledky boli pozitívne u 10 450 z nich. Táto ázijská krajina zaznamenala aj 208 úmrtí.

SOUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti