Uvoľňovanie opatrení pripúšťa už aj minister zdravotníctva

Michaela s bábätkom
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Má to byť odmena za našu disciplinovanosť.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pripúšťa uvoľnenie doterajších opatrení. Ako príklad uviedol kadernícke či kozmentické salóny. Má to byť odmena za disciplinovanosť Slovákov, ktorých správanie výrazne vplýva na nízke počty pozitívne potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. V piatok sa toto číslo vyšplhalo na 728.

"Chcem sa poďakovať občanom Slovenskej republiky za to, že túto epidémiu zvládame naozaj veľmi dobre. Nízke počty pozitívne testovaných hovoria o tom, že aj všetky tie opatrenia, ktoré sme doteraz prijali, boli veľmi správne. Naozaj sa nachádzame v jednej z najbezpečnejších krajín na svete,"

Čo konkrétne a za akých okolností by sa malo uvoľniť necháva Krajčí na ďalších odborníkov a členov krízového štábu, najmä na hlavného hygienika.

"Treba ich veľmi múdro urobiť, protiepidemiologicky nastaviť," uviedol s tým, že sa tomu nebráni. Zdôraznil, že jeho záujmom je ochrana zdravia obyvateľov a "kričať" bude vtedy, keď bude mať pocit, že nakazený pacient by nedostal adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Marek Krajčí by tiež rád pristúpil k realizácii plánovaných operácií.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Ako prvý začal o rušení opatrení hovoriť minsiter hospodárstva Richard Sulík.

S týmtito názormi sa nestotožňuje premiér Igor Matovič. Ten takmer v totožnom čase, keď minister Krajčí hovoril o uvoľňovaní na tlačovej besede, zdieľal na Facebooku názor šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie WHO Teadrosa Adhanoma Ghebreyesusa. Ten v piatok povedal, že rušenie reštriktívnych opaterní by mohlo viesť k "smrtiacemu oživeniu" pandémie.BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti