Pribúdajú centrá pre repatriantov. Ľudia sa sťažujú na chaos i dlhé čakanie

19 Krajci v nemocnici.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Makríza

Na návrate Slovákov spolupracujú rezorty vnútra a zahraničných vecí.

Karanténne centrá pre navrátilcov zo zahraničia pribúdajú vo veľkom. Ešte pred dvoma týždňami ich nebolo ani 20, dnes ich je už spolu 38. Napriek tomu napätie na hraniciach stále nepoľavilo. Ľudia sa sťažujú na chaos, dlhé čakanie a náročné presuny do ubytovní.

V noci to na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee opäť vrelo. Situáciu na mieste upokojoval aj minister vnútra Roman Mikulec. Autá stoja v rade niekoľko hodín. Čakajú na policajný sprievod. Ten ich v kolóne za sebou idúcich vozidiel odvezie do karanténneho centra pre koronavírus. Na repatriácii spolupracujú rezorty vnútra a zahraničných vecí.

Podľa stavu na hranici hľadajú voľné kapacity v štátnych ubytovniach. Nie každému vyhovejú. „Iba za dnešný deň pribudli štyri nové karanténne centrá. Spolu ich tak má štát k dispozícii 38, ktoré sú rozložené sú naprieč celou republikou," tvrdí minister vnútra Roman Mikulec.

Kúsok od Bratislavy má štát k dispozícii areál, ktorý využívali hlavne politici na rekreáciu. Častá - Papiernička by teraz mala svojimi kapacitami poslúžiť Slovákom, ktorí sa vracajú z cudziny.

V zahraničí sú stále tisíce Slovákov. Karanténa netrvá večne a centrá sa postupne uvoľňujú. Nová vlna navrátilcov by tak mohla vystriedať tú, čo už prešla karanténou. Účet za repatriáciu však nebude malý.

Reportáž pripravili Pavol Sivák a Marek Gudiak.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

 

BRATISLAVA, SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.