Vojenskí lekári testovali obyvateľov sídliska Luník IX

Záchranárky odchádzajú od lôžka staršieho muža, ktorý zomrel doma na následky vážnych respiračných problémov v Barcelone.
Záchranárky odchádzajú od lôžka staršieho muža, ktorý zomrel doma na následky vážnych respiračných problémov v Barcelone. Zdroj: TV Markíza

Okrem obyvateľov testovali aj zamestnancov úradu, ktorí s ľuďmi zo sídliska prichádzali do kontaktu.

V nedeľu doobeda otestovali vojenskí lekári na košickom sídlisku Luník IX 21 z tamojších asi 4000 obyvateľov. Ľudí, ktorým zisťovali prítomnosť koronavírusu vytypoval starosta Marcel Šaňa na základne pozitívnej anamnézy.

Dvaja obyvatelia boli pred mesiacom v Anglicku, nemali však žiadne príznaky ochorenia. Okrem nich testovali aj ich rodinných príslušníkov.

Prečítajte si tiež:

„Som rád, že vláda vypočula naše požiadavky a spoločne pracujeme na tom, aby sme v Košiciach držali Covid - 19 pod kontrolou. Od začiatku epidémie robíme všetko čo sa dá. Verím, že testy dopadnú negatívne," uviedol primátor Košíc Jaroslav Poláček.

Okrem obyvateľov testovali aj zamestnancov úradu, ktorí s ľuďmi zo sídliska prichádzali do kontaktu.


Testovanie pokračovalo aj v ďalších lokalitách s prevažujúcou rómskou menšinou, napríklad na sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote. Pripravujeme reportáž do Televíznych novín na Markíze.

KOŠICE/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.