Premiér Šinzó Abe vyzval ľudí, aby zostali doma. Domácim videom poriadne nahneval Japoncov

Abe zverejnil na sociálnej sieti Twitter minútové video, na ktorom ho vidieť ako sedí na gauči, číta knihu, pije čaj a hladká svojho psa.

Video vyzývajúce obyvateľov Japonska, aby v čase pandémie nového koronavírusu zostali doma, ktoré zverejnil v nedeľu na Twitteri tamojší premiér Šinzó Abe, vyvolalo na internete vlnu rozhorčenia. Ľudia premiéra kritizovali za jeho necitlivý prístup vzhľadom na to, že mnohí Japonci nemôžu zostať doma a naďalej musia dochádzať do práce. Upozornili navyše na to, že opatrenia vlády obmedzujúce sociálne kontakty osôb sú dobrovoľné a ich nedodržiavanie nie je nijako sankcionované, informovala v pondelok agentúra AP.

Ľudí video poriadne rozčúlilo, niektorí ho aj zhudobnili


Abe zverejnil na sociálnej sieti Twitter minútové video, na ktorom ho vidieť ako sedí na gauči, číta knihu, pije čaj a hladká svojho psa. Užívatelia na internete mu vyčítali, že sa správa ako aristokrat, keďže mnohí Japonci si nemôžu dovoliť zostať doma, keďže firmy, v ktorých sú zamestnaní, im prácu z domu neumožňujú. Ak by napriek tomu zostali doma, vláda by im navyše žiadnu pomoc neposkytla, dodali.

Abe minulý týždeň vyhlásil núdzový stav v hlavnom meste Tokio a v šiestich ďalších prefektúrach a v sobotu ho rozšíril na celú krajinu. Ten umožňuje guvernérom prefektúr vyhlásiť opatrenia sociálneho odstupu, ktoré majú za cieľ znížiť sociálnu interakciu o 80 percent. Mnohí však napriek tomu aj po tom naďalej cestovali do práce.

V Japonsku evidujú 7255 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 114 úmrtí, ako vyplýva z pondelkových aktualizovaných údajov.

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Premiér

Dôležité udalosti