V Česku už otestovali 128-tisíc ľudí, v Maďarsku zomrelo ďalších 10 pacientov

Všetci desiati zosnulí boli starší ľudia trpiaci chronickými ochoreniami.

Počet osôb infikovaných novým koronavírusom sa v Česku v nedeľu zvýšil o 89 a stúpol tak na celkových 5991. Informoval o tom v pondelok spravodajský portál ČT24 s tým, že ide o najnižší denný nárast od 17. marca, keď pribudlo 67 nakazených, ako uviedlo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

V Česku evidujú doposiaľ 139 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobené koronavírusom. Vyliečených je 467 pacientov.

V ČR testovali dovedna už 128.000 ľudí.

Prvý prípad ochorenia COVID-19 v krajine zaznamenali 1. marca. Česká vláda vyhlásila 12. marca z dôvodu šírenia nákazy novým typom koronavírusu v krajine núdzový stav. Platí pre územie celej krajiny na obdobie 30 dní. Poslanecká snemovňa parlamentu ČR rozhodla v utorok o jeho predĺžení do 30. apríla.

Počas núdzového stavu platí niekoľko mimoriadnych opatrení, ktoré obmedzujú voľný pohyb občanov, cestovanie, podnikanie, ale aj bežné aktivity.

Británia: V nemocniciach zomrelo ďalších 717 pacientov s koronavírusom

V Spojenom kráľovstve podľahlo nákaze spôsobenej novým koronavírusom ďalších 717 ľudí, čím sa počet obetí v krajine zvýšil na 11 329. Oznámilo to v pondelok britské ministerstvo zdravotníctva.

Ide o najnižší nárast zaznamenaný počas uplynulého predĺženého víkendu - po 980 prípadoch z piatka, ktorými Británia prekonala najhoršie denné údaje z Talianska a Španielska, 917 prípadoch v sobotu a 737 z nedele, približuje televízia Sky News.

Británia podľa aktualizovaných štatistík eviduje celkovo 88 821 ľudí infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2. Počet testovaných v krajine sa zvýšil na 290 720 po ďalších 15 506 testoch z pondelka.

Maďarsko: Na COVID-19 zomrelo ďalších 10 ľudí

Ochorenie COVID-19 si do pondelka vyžiadalo v Maďarsku ďalších desať ľudských životov, čím celkový počet úmrtí dosiahol 109, vyplýva z aktuálnych údajov oficiálnej internetovej stránky vlády koronavirus.gov.hu.

Všetci desiati zosnulí boli starší ľudia trpiaci chronickými ochoreniami.

Laboratórne testy potvrdili prítomnosť nového druhu koronavírusu v 48 nových prípadoch, počet nakazených stúpol na 1458. Z ochorenia sa vyliečilo 120 pacientov.

V povinnej domácej karanténe je 15.333 ľudí. Od začiatku epidémie v krajine testovali akreditované laboratóriá 34.819 vzoriek.

Predseda vlády Viktor Orbán priebežne navštevuje nemocnice, po budapeštianskych sa v nedeľu vydal do mesta Szekszárd v Tolnianskej župe, kde mu pri vstupnej kontrole namerali telesnú teplotu 34,5 stupňov Celzia. "Máme ale dobré teplomery," poznamenal zdravotník. "34,5? To aby som si ihneď dal pálenku," reagoval Orbán, ktorý zo všetkých svojich návštev zdravotných zariadení zverejnil videá na Facebooku.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti