Vedci objavili tri nové príznaky koronavírusu. Jeden sa prejavuje iba u mužov

Medzi základné a dlhšie známe patria horúčka, kašeľ či bolesť hlavy.

Medzi hlavné príznaky nového koronavírusu patria patria horúčka, horšie dýchanie či kašeľ. Čoraz väčší počet pacientov COVID-19 však poukázalo na ďalšie tri symptómy, ktoré vírus sprevádzajú. Píše o nich tn.nova.cz, citujúc viacero zdrojov.

Jedným z nich je mravčenie, ktoré prechádza celým telom. Lekári dodávajú, že nejde o bežný symptóm. Doktor Daniel Griffin pre New York Post povedal, že to môže byť súčasťou autoimunitnej reakcie nervového systému pacienta.

Tento pocit môže byť výsledkom protilátok, ktoré narušujú fungovanie nervov. Neurológovia si však nie sú istí, či exaktne ide o reakciu tela na SARS-CoV-2 alebo ho spôsobuje samotný vírus.

AKTUÁLNE ČÍSLA V SÚVISLOSTI S NOVÝM KORONAVÍRUSOM NÁJDETE TU

Ďalším miernym príznakom je častejšia potreba chodenia na toaletu. „Takmer 50 percent nakazených z celkovo 204 skúmaných pacientov z čínskej provincie Chu-pej trpelo zvracaním, hnačkou alebo bolesťou brucha," povedala pre The Sun doktorka Diana Gall.

O treťom príznaku informoval Daily Mail, popísal ho urológ Richard Viney. U mužov ide o bolesť semenníkov, ktorá sa prejavila u 42-ročného muža, ktorý nemal žiadne respiračné problémy.

Do nemocnice prišiel s bodavou bolesťou semenníkov, následne u neho lekári zistili nový koronavírus. „Až čas ukáže, či COVID-19 ovplyvňuje aj semenníky. Nejde však o príznak, na ktorý by sa pacienti často sťažovali," povedal Viney.

BRATISLAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Symptómy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.