Koronavírus si vyžiadal obete na životoch už vo všetkých amerických štátoch

cernob.mp4
Zdroj: TASR/AP

Nákaza si v USA vyžiadala už takmer 23 000 obetí na životoch.

Nový druh koronavírusu si vyžiadal životy už vo všetkých štátoch USA. Stalo sa tak po tom, ako v pondelok prvú obeť ohlásil štát Wyoming, píše agentúra Reuters.

O prvej obeti vo Wyomingu informoval na Twitteri guvernér tohto štátu Mark Gordon s tým, že išlo o muža, ktorý mal aj iné zdravotné ťažkosti.

V štáte Wyoming, ktorý sa nachádza na severozápade USA, bolo doteraz potvrdených 270 prípadov ochorenia COVID-19, spôsobovaného novým koronavírusom SARS-CoV-2.

Z hľadiska pandémie koronavírusu tak ide o najmenej zasiahnutú oblasť Spojených štátov. Za Wyomingom nasleduje s 272 potvrdenými prípadmi Aljaška.

V USA bolo podľa údajov agentúry Reuters celkovo potvrdených viac než 570 000 prípadov tohto infekčného a potenciálne smrtiaceho ochorenia, pričom najviac postihnutým je s takmer 200 000 potvrdenými prípadmi štát New York.

Prvú obeť koronavírusu zaznamenali Spojené štáty ešte 29. februára v štáte Washington na severozápadnom tichomorskom pobreží. Nákaza si odvtedy v USA vyžiadala už takmer 23 000 obetí na životoch.


WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.