Hrozivé zábery z americkej nemocnice. Telá obetí pohodené po zemi v provizórnych márniciach

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock/ Mongkolchon Akesin

Zábery unikli z Nemocnice Sinai-Grace Hospital v Detroite.

Celý svet bojuje s pandémiou nového koronavírusu a doposiaľ najpostihnutejšou oblasťou sú Spojené štáty americké. Nakazených je tam už viac ako 580 000 ľudí a chorobe podľahlo viac ako 23 000 ľudí (údaje pochádzajú zo stránky Worldometers a sú zo 14. apríla).

Spoza veľkej mláky prichádzajú smutné správy o tom, ako vznikajú tzv. masové hroby, do ktorých pre nedostatok kapacít v krematóriách musia ukladať obete, ku ktorým sa nehlásia žiadni rodinní príslušníci alebo obete, ktorých rodina si nemôže dovoliť pohreb.

Najnovšie z Nemocnice Sinai-Grace Hospital v Detroite unikli hrozivé zábery, na ktorých vidieť telá obetí koronavírusu v provizórnych márniciach, píše CNN. Úmrtia pribúdajú takou rýchlosťou, že telá zosnulých musia pracovníci nemocnice ukladať na seba v neobsadených izbách.

Smutné zábery získala televízna stanica od pracovníkov pohotovostného oddelenia, ktorí chceli zostať v anonymite.Fotografie komentoval už aj hovorca nemocnice Brian Taylor. "K telám zosnulých pacientov, ktoré sa nachádzajú v našej nemocnici, sa správame dôstojne a s rešpektom. Zostávajú u nás, kým nie je môžné ich náležite prepustiť," uviedol. Zároveň dodal, že na parkovisku zdravotníckeho zariadenia už zriadili päť prenosných chladiacich jednotiek, kam telá ukladajú. Tie slúžia ako provizórne márnice.


DETROIT/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Márnica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.