Matovič: Plán na postupné otváranie prevádzok predstavíme v pondelok

Minister zahraničných vecí  Ivan Korčok (SaS).
Zdroj: TASR

Potvrdil, že lekári začnú robiť niektoré plánované operácie.

V slovenských nemocniciach sa spustí časť nevyhnutných plánovaných operácií, ktoré boli doteraz pre pandémiu nového koronavírusu odkladané. Operácie sa spustia podľa zdravotného stavu pacientov.

Po rokovaní krízového štábu to oznámil premiér Igor Matovič po rokovaní krízového štábu oznámil, že v nemocniciach sa začnú robiť plánované operácie. Do úvahy budú pri rozhodovaní lekári brať zdravotný stav pacientov.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) priblížil, že v utorok alebo v stredu (15. 4.) vydá hlavný hygienik Ján Mikas usmernenie k operáciám. "Budú operovaní tí, ktorí to nevyhnutne potrebujú a neznesú ďalší odklad," skonštatoval Krajčí s tým, že nemôže dochádzať k tomu, aby u niektorých pacientov prišlo k zhoršeniu zdravotného stavu.

Zdroj: TASR

Po zatvorení takmer všetkých prevádzok obchodu a služieb v polovici marca vláda od 30. marca sprístupnila viaceré prevádzky. Boli medzi nimi napríklad očné optiky, stanice technickej a emisnej kontroly (STK a EK), záhradkárstva či stavebniny. Rýchle otvorenie aj ďalších obchodov či služieb presadzuje minister hospodárstva a vicepremiér pre ekonomiku Richard Sulík (SaS).

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti