Susedia zavolali políciu na smútiacu rodinu, ktorá sa lúčila so zosnulým príbuzným

male lasky epilepsia_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: shutterstock/DigArt

Polícia dostala informáciu, že sa pred domom koná nepovolené zhromaždenie ľudí.

Rodinu z anglického mesta Mackworth nepríjemne zaskočila návšteva polície, ktorú s veľkou pravdepodobnosťou privolali susedia. Na záhrade rodinného domu sa totiž konala rozlúčka so zosnulým Stevenom Smithom († 47), ktorého v ten deň skremovali v miestnom pohrebnom ústave.

Polícia dostala informáciu, že sa pred domom koná nepovolené zhromaždenie ľudí. Podľa vládnych nariadení pre boj s koronavírusom sa v Anglicku nemôžu konať akcie s viac ako desiatimi ľuďmi a existovalo podozrenie, že príbuzní nebohého muža tento zákaz porušili.

Steven zomrel na mŕtvicu 12. marca a pohreb sa konal až 9. apríla. Veľké pohreby sú zakázané, jeho vdova, deti a pár známych z okolia sa s ním chceli rozlúčiť aspoň skromnou akciou pred domom, v ktorom väčšina z nich býva. Pokojnú rozlúčku však narušil nečakaný príchod polície.

„Prišli policajti a povedali nám, že nedodržiavame pravidlá sociálneho dištancovania. Mysleli sme si, že sa nám to sníva. Vysvetlili sme im, že všetci bývame na rovnakej adrese a dnes sa lúčime s mojím otcom," uviedla dcéra zosnulého muža Kirsti (21) v rozhovore pre Metro.

Policajti sa po zistení nových okolností ospravedlnili a odišli, no opäť sa vrátili na podnet od niekoho z okolia. „Nechápeme prečo nám to niekto robí. So všetkými z okolia vychádzame veľmi dobre, všetci Stevena poznali. Každému muselo byť jasné, že sa tu koná rozlúčková akcia," čuduje sa Kirsti.

"Už fakt, že sme o otca prišli v tak mladom veku je ťažký. Počas pohrebu sme museli stáť v trojmetrových odstupoch. Ale to čo sa stalo počas rozlúčky, je strašné. Nebola to žiadna párty, iba sme popíjali a spomínali na chvíle, ktoré sme strávili s otcom," dodala dcéra zosnulého Stevena. 

 

MACKWORTH/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veľká británia

Dôležité udalosti