V utorok potvrdili ďalších 28 pacientov s koronavírusom, stúpol aj počet vyliečených

Delfíny sa nám podobajú viac než si myslíme. Vedci objavili ďalšiu spoločnú vlastnosť
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Celkový počet pacientov s pozitívnym výsledkom je 863.

V utorok pribudlo na Slovensku ďalších 28 prípadov nákazy novým koronavírusom . Celkový počet pacientov s pozitívnym výsledkom je tak u nás 863.

V najnovších prípadoch z predchádzajúceho dňa je evidovaných aj 13 pacientov z Domova sociálnych služieb (DSS) v Pezinku. Niektoré z nich potvrdili ešte počas utorka.

Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií ( NCZI ) bolo za včerajší deň vykonaných celkom 1439 testov, negatívne výsledky ukázalo 1411 z nich. Celkový počet pacientov s negatívnym výsledkom tak u nás stúpol na 30 628.

V predchádzajúci deň stúpol aj počet vyliečených pacientov. Podľa hlásení regionálnych úradov verejného zdravotníctva sa z ochorenia COVID-19 dostalo 151 ľudí, 40 z nich boli hospitalizovaní a 111 sa vyliečilo v domácej izolácii.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v stredu popoludní oznámil, že sa u nás zvýšil aj počet obetí na COVID-19, a to z dvoch na šesť. Viac sa dočítate TU.  


Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU !

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.