Prežil 2. svetovú vojnu, porazil aj COVID-19. Zdravotníci sa tešili z uzdravenia 99-ročného muža

Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a Vladimír Pčolinský
Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a Vladimír Pčolinský Zdroj: Profimedia.sk

Brazília je spomedzi latinskoamerických krajín najviac postihnutá epidémiou nového typu koronavírusu.

Z infekčnej choroby COVID-19 sa v Brazílii úplne vyliečil aj 99-ročný veterán druhej svetovej vojny Ermando Piveta. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Pivetu liečili vo vojenskej nemocnici v hlavnom meste, odkiaľ ho zdravotníci po ukončení hospitalizácie vyprevádzali potleskom a s hudobným sprievodom.

"Bola to pre mňa strašná bitka, ukázalo sa, že dôležitejšia ako vo vojne," uviedol Piveta.

Ermando Piveta počas druhej svetovej vojny slúžil v Afrike v delostreleckej brigáde brazílskej armády, ktorá bojovala po boku spojencov.

Armáda vo svojom vyhlásení uviedla, že Piveta bol z nemocnice prepustený v deň 75. výročia bojov brazílskej armády v talianskom meste Montese.

Práve Brazília je spomedzi latinskoamerických krajín najviac postihnutá epidémiou nového typu koronavírusu - podľa bilancie americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa mu tam už podľahlo vyše 1500 ľudí. Pozitívny test malo viac ako 25 000 ľudí.

V Brazílii sa pritom stupňuje kritika na adresu vlády, a najmä prezidenta Jaira Bolsonara, za ich reakciu na epidémiu. Bolsonaro totiž patrí k tým politikom, ktorí nový koronavírus bagatelizovali a zdôrazňovali, že ekonomika musí fungovať ďalej aj napriek epidémii.

Podrobné údaje o počte nakazených z celého sveta si môžete pozrieť v našej tabuľke.

BRAZÍLIA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Brazília

Dôležité udalosti