Muž (†48) si už myslel, že COVID-19 porazil. Jeho náhla smrť je varovaním pre ostatných

Dom Merrix so svojou rodinou.
Zdroj: Profimedia.sk

Ako mnohí ďalší, ani on nebol pred smrťou testovaný na COVID-19.

Keď už to vyzeralo, že je všetko na najlepšej ceste, koronavírus nečakane udrel druhýkrát. Angličan Dom Merrix bol s príznakmi ochorenia COVID-19 už dva týždne v domácej karanténe v Portsmouthe. Jeho stav sa zlepšoval každým dňom. Keď už si však myslel, že chorobu prekonal, vrátila sa v plnej sile. Píše o tom portál Metro.

Dom (†48) zomrel náhle a nečakane. Zrazu sa nevedel nadýchnuť, stihol ešte zalarmovať svoju partnerku, ktorá ho našla na zemi ako štvornožky lapá po dychu. Keď prišli záchranári, Dom ešte žil. Keď sa zatvorili dvere sanitky, partnerka Sarah (44) ešte nevedela, že ho videla naposledy. K dýchacím ťažkostiam sa totiž pridal aj infarkt, ktorý už oslabnuté telo nedokázalo prekonať a zomrel ešte pred príchodom do nemocnice.

„Ráno vstal a dal si sprchu. Vyzeral byť úplne v poriadku. Potom sa to stalo," hovorí Rachel Hibbertová, rodinná priateľka.

Merrix po sebe zanechal aj 10-ročnú dcéru Ellie-Mai, ktorá bola svedkom ako ho odnášajú záchranári.

Zdroj: Profimedia.sk

„Keď mu prišlo zle, ešte napísal dcére správu, nech otvorí okno, aby sa mu lepšie dýchalo. V ďalšej správe už partnerku Sarah žiadal o pomoc," hovorí pani Hibbertová.

Prípad Doma Merrixa podľa nej dokazuje, že koronavírus je nebezpečný pre všetky vekové skupiny a aj pre zdravých ľudí. Jeho partnerka s dcérou sa ocitli v ťažkej situácii. Pomôcť by im malo aj približne 10-tisíc libier z verejnej zbierky.

Dom Merrix je jednou z vyše 12-tisíc obetí koronavírusu vo Veľkej Británii. Ako mnohí ďalší, ani on nebol pred smrťou testovaný na COVID-19. Celkový počet obetí zrejme bude vyšší. Ide totiž iba o údaje z nemocníc.

PORTSMOUTH/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti