Čína hlásila vo štvrtok 46 nových prípadov nákazy, ale žiadne úmrtie

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: TASR/AP Photo/Andy Wong

Približne 3000 ľudí je stále hospitalizovaných s ochorením COVID-19 alebo sa nachádzajú v izolácii.

Čína hlásila vo štvrtok 46 nových prípadov nákazy koronavírusom, z nich 34 bolo do krajiny prinesených zo zahraničia. Čína však nehlásila žiadne nové úmrtie na ochorenie COVID-19 spôsobované vírusom, píše tlačová agentúra AP.

Z domácich prípadov infekcie boli tri zaznamenané v hlavnom meste Peking, kde platí prísna karanténa a opatrenia na udržiavanie sociálneho odstupu. Štyri ďalšie prípady boli hlásené v severovýchodnej provincii Chej-lung-ťiang, kde sa úrady zo všetkých síl snažia zvládnuť nový výskyt nákazy medzi čínskymi obyvateľmi prekračujúcimi hranicu z Ruska.

Čína teraz hlási celkovo 3342 úmrtí na koronavírus spomedzi 82.341 nakazených. Približne 3000 ľudí je stále hospitalizovaných s ochorením COVID-19 alebo sa nachádzajú v izolácii a sledujú si príznaky ochorenia alebo sú dokonca pozitívne testovaní, no bez príznakov.

Južná Kórea hlásila vo štvrtok iba 22 nových prípadov nákazy koronavírusom

Južná Kórea vo štvrtok oznámila 22 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet nakazených v krajine je tak 10.613. Informácie priniesla juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Už štvrtý deň za sebou sa počet nových prípadov nákazy v krajine drží pod číslom 30, uviedlo Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC). Štvrtkové nové prípady predstavujú aj prudký pokles oproti vrcholu z 29. februára, keď bolo zaznamenaných 909 nových prípadov. Denný počet nových infekcií v Južnej Kórei sa drží pod číslom 50 posledných osem dní.

Zdravotnícke úrady sú však ešte v stave vysokej pohotovosti, keďže stále prichádzajú noví nakazení zo zahraničia a zhluky infekcií sa objavujú aj v kostoloch a nemocniciach. Úrady takisto pozorne sledujú aj ľudí, ktorí boli znovu pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19 spôsobené koronavírusom.

Počet úmrtí na koronavírus, ktorý sa objavil koncom vlaňajška v Číne, stúpol v Južnej Kórei vo štvrtok o štyri na 229, oznámilo KCDC. Počet pacientov prepustených z karantény a úplne vyliečených dosiahol 7757, čo je oproti predchádzajúcemu dňu nárast o 141.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti