Slovenský fitnes tréner s tehotnou snúbenicou prekonali koronavírus. Prezradili nám detaily

Vodič zbadal matku s dieťaťom na poslednú chvíľu.
Zdroj: Teleráno

Priebeh choroby opisuje, ako keby bol na húsenkovej dráhe.

Viktor Vincze (33) je slovenský fitnes tréner, ktorý momentálne žije s tehotnou snúbenicou Terezou Jakubcovou (24) v Prahe. Novým koronavírusom sa nakazili naraz, symptómy pociťovali od začiatku marca. Momentálne majú za sebou dva negatívny testy, ktoré definitívne potvrdili, že sú zdraví.

„Priateľka až do poslednej chvíle neverila, že sme chorí. Už po týždni som tvrdil, že sme ho dostali. Príznaky, ktoré som mal, zodpovedali príznakom COVID-19," spomína si na začiatok ochorenia.

Tvrdí, že mal typické príznaky - boleli ho svaly, hlava i celé telo. Bol slabý, nemohol prehĺtať, mal kašeľ. Potom sa mu k tomu pridala strata čuchu. „Keď prišiel tento symptóm, už som si bol na sto percent istý. Vôbec nevieme, kde sme sa mohli nakaziť. Prvý týždeň bol naozaj ťažký, takmer nič sme nejedli. Bolo to ako na húsenkovej dráhe," rozpovedal sa v Teleráne Vincze.

Zdroj: Teleráno

Tehotná priateľka mala menej príznakov, začala ich cítiť až troch dňoch po ňom. Vincze je presvedčený, že sa museli nakaziť spolu. „Báli sme sa o bábätko. Priateľka bola v 14. týždni a v nemocnici nám odmietli urobiť aj prvý trimestrálny sken. Dočkali sme sa ho až po negatívnych výsledkov," konštatoval.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Mladý pár sa liečil doma. Vincze tvrdí, že boli medzi prvými pacientmi, ktorí dostali koronavírus v Česku. „Ochoreli sme 9. marca, ale opatrenia ešte neboli tak rozbehnuté. Na infolinku sme dovolali až o štyri dni. Dovtedy sme to viackrát skúšali, nechali dlho zvoniť, ale nikto nedvíhal.

Na videu si pozrite, koľko problémov mladý pár prekonal, kým im urobili testy a Viktor nám povedal aj to, ako sa liečili a kedy sa vráti k cvičeniu.


BRATISLAVA/Teleráno, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.