Na koronavírus zomreli ďalší dvaja pacienti, jeden bol z pezinského domova seniorov

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).
Zdroj: TASR/AP

Žena bola onkologická pacientka v prešovskej nemocnici.

Na Slovensku sa zvýšil počet obetí na nový koronavírus na osem. V nemocnici zomreli ďalší dvaja pacienti. Z ochorenia sa vyliečilo 167 ľudí.

Informoval o tom rezort zdravotníctva prostredníctvom hovorkyne Zuzany Eliášovej.

Vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimanna v Prešove zomrela v stredu (15. 4.) pacientka s onkologickou diagnózou, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus. Hospitalizovaná bola na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny s obojstranným zápalom pľúc.

Prečítajte si aj: V stredu sme otestovali rekordný počet ľudí. Odzrkadlilo sa to v počte pozitívnych prípadov

Druhý pacient zomrel v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Bol to klient z DSS Pezinok. Jeho stav bol počas dňa stabilizovaný, náhle sa však zhoršil. Napriek enormnej snahe zdravotníkov v nemocnici sa mu, žiaľ, nepodarilo pomôcť.

Pozitívna správa je, že z ochorenia COVID-19 sa na Slovensku vyliečilo doteraz 167 ľudí. Z toho 43 bolo hospitalizovaných v nemocniciach a 124 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva do svojho sídla v Bratislave.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín, v ktorej sme sa venovali situácii v pezinskom dome seniorov.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti