Srdcervúce video: Hysterického chlapca nakazeného COVID-19 odviedli v boxe do nemocnice

Dobrovoľníci pred štadiónom Tottenhamu triedia zásoby jedla.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/No Name

Zdravotníci mu dohovárajú a ukazujú, aby si ľahol do boxu, na čo chlapec reaguje ešte mohutnejším plačom.

Na sociálnych sieťach se objavilo srdcervúce video z Ruska, ktoré zachytáva prevoz dieťaťa nakazeného novým koronavírusom do nemocnice. Píše tn.nova.cz, citujúc tamojšie médiá.

Video natočili v meste Krasnodar pred niekoľkými dňami a okamžite vyvolalo búrlivé reakcie. Na záberoch vidno, ako zdravotníci v ochranných oblekoch a boxom na uzatváranie privedú chlapca k sanitke, kde sa ho snažia položiť do ochranného boxu. Dieťa s rúškom sa pri tom bráni a urputne plače.

TIP: Manželmi boli 78 rokov. Koronavírus ich zabil len tri hodiny po sebe

Zdravotníci mu dohovárajú a ukazujú, aby si tam ľahol, na čo chlapec reaguje ešte mohutnejším plačom. Nakoniec ho tam položia proti jeho vôli a po celý čas, keď box zatvárajú a dávajú do vozidla, hystericky kričí.

Jednou z osôb v zelených ochranných oblekoch by mala byť aj jeho mama. Práve ona sa ho snažila presvedčiť, aby si do boxu ľahol. Pri odvoze však malý na ňu z boxu kričí, že nemôže dýchať.


Zdroj: YouTube/No Name

Tamojšia ombudsmanka pre práva detí Tatiana Kovalevová pre Gazeta povedala, že preverí informácie o prevážaní detí s podozrením na koronavírus v špeciálnych boxoch.

Toto video nie je prvým, kde takto prevážajú deti do nemocníc. Kovalevová potvrdila, že o týchto videách vie a podala už niekoľko žiadostí, aby zistila všetky podrobnosti.

TIP: Zdravotná sestra s koronavírusom zomrela počas pôrodu, lekári však bábätko zachránili

TIP: AKTUÁLNE ČÍSLA O NOVOM KORONAVÍRUSE NÁJDETE TU

KRASNODAR/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti