V Žehre pribudlo vyše 30 pozitívne testovaných. Ide o komunitné šírenie, priznal minister

Vizualizácia diaľnic
Vizualizácia diaľnic Zdroj: TV Markíza

Ohnisko nákazy oddeľuje policajná páska.

Krízový štáb v Žehre je od rána na nohách. V osade vo štvrtok pribudlo vyše 30 pozitívne testovaných.

„Zisťujú sa zatiaľ sociálne kontakty, kto s kým býval, spolubývajúci a urobí sa nový zoznam, z toho sa vyberú nejakí noví adepti na testovanie," uviedol prednosta obecného úradu v Žehre Miloš Pacovský.

Ohnisko nákazy oddeľuje policajná páska. Prekročiť ju môžu len vojaci a policajti. Situáciu v osade Dreveník však nekomplikuje len vírus.

„Trošku máme problém s čističkou OV, čiže toto nám tam trošku komplikuje situáciu, nevieme, ako dlho to vydržíme," ozrejmil Pacovský.

Podľa prednostu je dôležité, aby títo ľudia dodržiavali hygienu ako aj iné povinnosti, ktoré z karantény vyplývajú.

„Nosenie rúška, odstup dva metre, toto je veľmi ťažké u nich vyžadovať, ale pravdepodobne si budú musieť na to zvyknúť, ak budú chcieť, aby tá nákaza sa nešírila ďalej," doplnil Pacovský.

Viac sa dozviete v reportáži Veroniky Bozdošovej.


Minister zdravotníctva Marek Krajčí podvečer pred rokovaním vlády uviedol, že v Žehre sa potvrdilo komunitné šírenie koronavírusu.

Zároveň zdôraznil, že veľká časť nových pozitívne testovaných prípadov pochádza práve z karantenizovanej osady marginalizovanej komunity.

„V tejto komunite je nekontrolovateľné šírenie vírusu, preto je karantenizovaná," povedal s tým, že ak sa komunitné šírenie potvrdí aj v iných oblastiach Slovenska, budú sa rovnako karantenizovať.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ŽEHRA/TV Markíza, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Žehra

Dôležité udalosti