Martin: V centrách sociálnych služieb sa objavil koronavírus, potvrdili tri prípady

19 MI Navratilci 2.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Univerzitná nemocnica Martin je pripravená prijať všetkých pacientov s klinickými príznakmi choroby.

V Martine potvrdili tri prípady ochorenia COVID-19 v Centre sociálnych služieb v mestskej časti Ľadoveň a Dome svätého Martina v mestskej časti Jahodníky. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Doplnila, že Bezpečnostná rada okresu Martin a Krízový štáb mesta Martin prijali opatrenia, ktorých cieľom je situáciu riešiť rýchlo a efektívne. "Oba domovy sú momentálne v karanténe a situácia je pokojná," uviedla Kalmanová.

Prečítajte si tiež:

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Martine podľa nej v prvých dňoch zavádzania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu skontroloval stav a pripravenosť všetkých domovov sociálnych služieb v meste.

"Zároveň zabezpečil karanténne ubytovanie pre ohrozených zamestnancov týchto zariadení. V Dome svätého Martina sa dnes uskutočnilo testovanie všetkých klientov a zamestnancov, pričom zamestnanci sú ubytovaní v internátoch. Momentálny stav nákazy je jeden prípad u klienta domova a jeden prípad u zamestnanca, ktorý nebol niekoľko týždňov v práci," konkretizovala hovorkyňa mesta Martin.

"CSS v mestskej časti Ľadoveň je uzatvorené a v rámci možností budú vykonávané testy všetkých klientov a zamestnancov. Momentálny stav nákazy je jeden prípad u zamestnanca. V prípade zhoršenia situácie sú pre oba domovy sociálnych služieb pripravené varianty na oddelenie pacientov s novým koronavírusom od zdravých klientov a zamestnancov," dodala Kalmanová.

Univerzitná nemocnica Martin je pripravená prijať všetkých pacientov s klinickými príznakmi choroby. Mesto Martin je v prípade potreby pripravené samostatne zakúpiť testy a pomôcť s testovaním všetkými dostupnými prostriedkami, uzavrela Kalmanová.


MARTIN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti