Koronavírus v piatok potvrdili 40 ľuďom, máme ďalšie úmrtia

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Zdroj: TASR

Chorobe podľahli dve klientky centier pre dôchodcov, jedna je z Pezinka.

Ministerstvo zdravotníctva informovalo o ďalších dvoch úmrtiach v súvislosti s novým koronavírusom .

Nemocnica Poprad včera nahlásila úmrtie u klientky Centra sociálnych služieb v Batizovciach, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. V nemocnici na oddelení so špeciálnym režimom pre podozrivých z ochorenia COVID-19 bola hospitalizovaná štyri dni.

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín


Dnes ráno v Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia klientka z DSS Pezinok . Celkovo tak na Slovensku máme 11 úmrtí pacientov pozitívne testovaných na ochorenie.

V centre v Pezinku tak stúpol počet obetí na šesť. Tento týždeň pre situáciu v tomto zariadení konal aj bratislavský župan Juraj Droba, ktorý odvolal riaditeľku DSS .

V súvislosti s prípadom šírenia nákazy novým koronavírusom koná aj polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre prečin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Prečítajte si tiež: V DSS v Pezinku zomrela 91-ročná klientka. Testy jej robili až týždne po prvých príznakoch

Nových je 40 prípadov

Rezort tiež informoval, že na Slovensku bolo za predchádzajúci deň otestovaných 3144 osôb, z toho 40 testov bolo pozitívnych a 3104 negatívnych.

Medzi novými prípadmi je aj ďalšia klientka DSS Pezinok a jedna klientka centra v Starej Ľubovni.

Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií ( NCZI ) tak máme na Slovensku celkovo 1089 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 39 864.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU !

Ochorenie prekonalo a uzdravilo sa 213 ľudí. Z toho 52 hospitalizovaných v nemocniciach a 161 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva Úradu verejného zdravotníctva.

Podľa štatistík NCZI je na JIS desať pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii.

Ministerstvo poskytlo aj detailnejšie informácie o nových prípadoch vrátane pohlavia, veku a okresu, odkiaľ pacienti pochádzajú:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti